بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 641 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

با حضور معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد، شورای برنامه ریزی منطقه 5 کشور برگزار شد.

با حضورحجت الاسلام والمسلمین نصوری معاون فرهنگ - آموزش وپژوهش بنیاد، مدیران بنیاد استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد شورای برنامه ریزی منطقه 5 کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد استان لرستان، شورای برنامه ریزی منطقه 5 کشور با حضورحجت الاسلام والمسلمین نصوری معاون فرهنگ - آموزش وپژوهش بنیاد، مدیران بنیاد استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، ، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان ، خانم پورسرتیپ مدیر کل امور اجتماعی استانداری استان لرستان روز پنج‌شنبه، 99.7.10 به میزبانی بنیاد استان لرستان در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزارشد.
در ابتدای جلسه، حجت الاسلام هاشمی مدیر بنیاد استان ضمن خیر مقدم به مدعوین و تبریک انتصاب حجت الاسلام والمسلمین نصوری به عنوان معاونت فرهنگ- آموزش وپژوهش کشور ، گزارشی اجمالی از فعالیت های بنیاد لرستان را ارائه کرد. .در ادامه آقای پورفرجی دبیر شورای منطقه دستور جلسه را مطرح و موضوعات مدنظر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.در این جلسه سه موضوع مهم :1.برنامه های پیشنهادی برای 1400 باتوجه به شرایط کرونا وعادی 2.بهره گیری از فضای مجازی 3.تعامل بنیاد با ستاد نماز بر اساس بخش نامه های مرکز مطرح گردید. مصوب شد که طرح ها و پیشنهادهای مربوط به این جلسه توسط مدیران استان ها بررسی و نظرات ایشان به دبیر شورا اعلام و ارسال گردد.
بنابراین گزارش، در ادمه جلسه حجت الاسلام والمسلمین نصوری گفت: مهدویت همانند یک رودخانه خروشان در حال حرکت است از خداوند شاکریم سر سفره مهدویت هستیم و باید تمام توان خود را در جهت ترویج و تعمیق معارف مهدویت و جلب رضایت حضرت ولی عصر (عج) به کار گیریم.
در ادامه این اجلاس خانم پورسرتیپ بیان داشتند که می توان در راستای ترویج معارف مهدوی از ظرفیت انجمن های مردم نهاد استفاده نمود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان دکتر اسفندیار حسنی مقدم به تلاش‌های دشمن در راستای مبارزه با دین اسلام اشاره کرد و گفت: آن‌چه که استکبار جهانی را به افول و انحطاط کشانده اسلام، نماز، قرآن و مهدویت است که در این راستا دشمن یک جنگ نرم را علیه مقدسات اسلام به‌ویژه عاشورا و مهدویت در پیش گرفته است. وی با بیان این‌که استکبار جهانی از تمام ابزار و امکانات علیه اسلام و ایران استفاده می‌کند، اضافه کرد: ضرورت دارد ما جامعه به ‌ویژه نسل نوجوان و جوان جامعه را به‌سمت مهدی‌یاوری و مهدی‌باوری سوق دهیم و تلاش خود را برای معرفی امام مهدی‌موعود(عج) به جهانیان به‌کار گیریم و برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه مدت در زمینه معرفی مهدویت و عاشورا تدوین کنیم و برای اقشار مختلف مردم اعم ‌از کودکان، دانش‌آموزان، دانشجویان، کارکنان دستگاه‌های اجرایی و روستائیان و عشایر بسته‌های فرهنگی مهدویت تعریف کنیم.
وی تأکید کرد: در اجرای برنامه های مهدویت از لحاظ هزینه و مکان اجرای برنامه ها سطح شهرستان و سطح مناطق روستایی و عشایری این سازمان آماده همکاری همه جانبه با بنیاد مهدویت استان می باشند.
این گزارش می افزاید: عصر روز پنجشنبه اعضاء شرکت کننده در این جلسه با نماینده ولی فقیه در استان حجت الاسلام و المسلمین دکتر شاهرخی دیدار نمودند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر شاهرخی با بیان این‌که استان‌های غرب کشور در راستای امامت و ولایت شهدای زیادی تقدیم انقلاب کرده‌اند و استان لرستان نیز در راه اعتلای اسلام ۶۳۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است، اضافه کرد: خوشبختانه بنیاد فرهنگی مهدویت در سطح کشور و استان لرستان اقدامات بسیار خوبی انجام داده ولی باید براساس مقتضیات زمان ما نیز خود را با زمان وفق بدهیم.
دکتر شاهرخی افزود: جهت فعالیت بنیاد مهدویت در استان ظرفیت‌های خوبی همچون اتحادیه دانش‌آموزان ، تشکل‌های دینی، مذهبی و بسیج دانشگاه‌ها وجود دارد، البته در راه رسیدن به اهداف ، سختی‌هایی همچون رسیدن به قله پیش روست ، که اگر این‌چنین نباشد پس به سمت قله در حرکت نیستیم.
ایشان تصریح کرد: فعالیت در بنیاد مهدویت یک توفیق الهی است که به‌عنوان سفیران مهدویت رزق معنوی، فرهنگی و دینی است که در نظام جمهوری اسلامی گسترده شده و این‌گونه فعالیت‌ها توفیق الهی است
آخرین ویرایش
در 1399/7/15 14:01

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366