بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 649 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حجت‌الاسلام شریعتی: تعطیل کردن بخشی از دین به بهانه مهدویت، انحراف است

این کارشناس مهدوی با بیان‌اینکه آمیختگی مهدویت با اوهام و سلایق فردی، تهدید و آسیب است، گفت: اگر کسی در عرصه مهدویت مردم را به خود می خواند، دچار انحراف است. اینکه بخشی از دین به بهانه مهدویت تعطیل شود یعنی فساد و انحراف.
به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «محسن شریعتی» در پاسخ به این سوال که «آیا مهدویت می تواند برای جامعه تهدید باشد؟»، اظهار کرد:
مهدویت تماماً نور است اما وقتی در ذهن کنشگر انسان ها قرار گرفته و با سلایق و اوهام آنها آمیخته شود، می تواند آسیب زا باشد، مثل چاقو که وسیله ای کارساز در خانه ها است و هر چه تیزتز باشد، بهتر است اما همین وسیله کمک‌حال بانوی خانه می تواند خطرآفرین هم باشد.
این کارشناس مهدوی ادامه داد: باورهای دینی هم چنین هستند و هر چه مهمتر و دقیق تر باشند حتی یک لحظه غفلت از آنها، می تواند ضربه زننده و تهدیدزا باشد و دیگر نمی توان بهره ای را که باید، از آنها بُرد. از این رو، دقت در طرح مباحث مهدوی اهمیتی ویژه دارد و نمی شود هر کس درباره آن اظهار نظر کند. مهدویت نباید به عنوان وسیله و ابزار در دست دیگران باشد تا به واسطه آن مردم را سرکیسه کنند!
وی تصریح کرد: منتظران باید ملاک های واقعی مهدویت را بدانند، اگر کسی در عرصه مهدویت مردم را به خود می خواند، دچار انحراف است. اینکه بخشی از دین به نفع مهدویت تعطیل شود یعنی فساد و انحراف، امروز مهدویت عمق بالایی دارد و باید مراقب باشیم از آن سوءاستفاده نشود.
حجت الاسلام شریعتی تاکید کرد: هر نوع برداشت سلیقه ای از معارف مهدویت، اشتباه است همه آنچه در عرصه مهدویت وجود دارد باید پشتوانه عقل و نقل داشته باشد، زدن هر حرفی در عرصه مهدویت اشتباه است وگرنه این آموزه را دچار خطر و تهدید می کنیم. امروز بازار مدعیان دروغین مهدویت داغ است و این مدعیان همیشه تاریخ به نام حضرت حجت(عج) از مردم سوءاستفاده کرده اند و از عشق و علاقه مردم به امام عصر(عج) در مسیرهای انحرافی بهره شخصی گرفته اند.
این کارشناس مهدوی در پایان خاطرنشان کرد: منتظران باید بصیرت شان را ارتقا دهند و اجازه ندهند این فرصت تبدیل به تهدید شده و بخشی از جامعه را از ما جدا کند.
گفتنی است، فایل تصویری این سخنان در کانال چشم به راه بارگذاری شده است.
آخرین ویرایش
در 1399/8/25 13:32

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366