بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 658 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

نصب نماد شهری لَبِیکَ یا مَهدی(عج) در شهر بندرعباس

استفاده از نمادهای شهری نه تنها به غنای بصری شهر و فضای زیست اجتماعی ما کمک می‌کنند، بلکه به عنوان نمادها و نشانه‌هایی از فرهنگ و هویت جمعی ما قابل استناد هستند و از این بابت است که باید رویکردی تازه‌تر و جدی‌تر به آنها داشت.
در گیرودار زندگی پر دغدغه امروز، در ازدحام این همه بتن و آهن و سیمان، خیابان و اتومبیل که بی‌وقفه بر ما و زندگی و روحیاتمان تاثیر می‌گذارند، استفاده از نمادهای شهری نه تنها به غنای بصری شهر و فضای زیست اجتماعی ما کمک می‌کنند، بلکه به عنوان نمادها و نشانه‌هایی از فرهنگ و هویت جمعی ما قابل استناد هستند و از این بابت است که باید رویکردی تازه‌تر و جدی‌تر به آنها داشت.
به گزارش روابط عمومی بنیاد استان هرمزگان، نماد شهری مهدوی، لبیک یا مهدی(عج) توسط این بنیاد و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرعباس، در ابتدای بلوار امام حسین(ع) بندرعباس نصب و در روز دوشنبه مورخ 99/10/1 بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس، حجت الاسلام جهانگیری سرپرست بنیاد استان، امینی زاده شهردار بندرعباس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس و مسئولین نهادهای فرهنگی استان رونمایی شد.
بنابراین گزارش، در این مراسم حجت الاسلام عبادی زاده نصب این گونه نمادها را در سطح شهر زینت بخش یک شهر دانست و افزود: وجود چنین نمادهایی در سطح شهر رونق بخش حال هوای معنوی شهر و ترویج فرهنگ انتظار در بین مردم است و موجب سوق دادن مردم به این سمت ها خواهد شد.
حجت الاسلام جهانگیری سرپرست بنیاد استان نیز از نصب این نماد ابراز خرسندی کرد و همچنین نوید نصب نماد مهدوی دوم را تا پایان سال جاری به مردم بندرعباس دادند. ایشان از زحمات نماینده محترم ولی فقیه در استان و شورای اسلامی شهر بندرعباس و شهرداری بندرعباس تشکر و قدردانی نمودند.
دیگر سخنران این مراسم حجت الاسلام عامری سیاهویی عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس بود . وی این گونه فعالیت ها را مایه خشنودی و سرافرازی دانست و حمایت خود و شورای اسلامی شهر بندرعباس را از فعالیت های مهدوی در سطح شهر اعلام کرد.
حجت الاسلام عامری خاطر نشان کرد: فعالیت های مذهبی به ویژه مهدویت باید در سطح شهرمان گسترش یابد. وی افزود: مردم خونگرم و مسلمان ما برای این گونه فعالیت ها شوق بسیاری دارند و از فعالیت های مهدوی استقبال خواهند کرد.
در ادامه امینی زاده شهردار بندرعباس همکاری شهرداری بندرعباس در نصب این المان و سهیم بودن شهرداری در فعالیت های مهدوی شهرستان را افتخار بزرگی دانست که نصیب اعضای خانواده بزرگ شهرداری بندرعباس شده است. عباس امینی زاده افزود: برای برنامه های آتی بنیاد مهدویت در سطح شهر و همچنین ساخت و نصب نماد دوم مهدویت، شهرداری بندرعباس آماده همکاری است.
بنابراین گزارش هزینه ساخت و نصب این نماد شهری توسط خیرین و فعالین مهدوی استان با کمک بنیاد مهدویت استان هرمزگان تأمین شده است.


عکس
آخرین ویرایش
در 1399/10/7 12:50

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366