بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 674 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد/ جلسه شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت های مهدوی استان یزد برگزار شد.

آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد: حقیقت و ماهیت انتظار باید در جامعه نهادینه شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد استان، شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت های مهدوی استان روز پنجشنبه 28 اسفندماه به ریاست آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و با حضور اعضا در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد.
در این جلسه آیت الله ناصری ضمن تبریک ایام شعبانیه در ابتدا به موضوع منتظر امام زمان پرداختند و افزودند: حقیقت و ماهیت انتظار باید در جامعه نهادینه و منتظران با وظایف خود آشنا شوند.
آیت الله ناصری با اشاره به اینکه شرایط جامعه ما، شرایط جامعه منتظر نیست، اظهار داشت: مظاهر بی‌حجابی و عدم رعایت شئون اسلامی در جامعه به ویژه در دارالعباده یزد شایسته جامعه مهدوی و منتظر نیست.
ایشان با بیان اینکه دشمن از شهرهای مذهبی سوء استفاده می کند، اظهار داشت: آنها می خواهند قبح بی حجابی را از بین ببرند و عادی سازی کنند و برای تحقق این هدف خود از زنان استفاده ابزاری می کنند.
امام جمعه یزد ادامه داد: همه یزد را به عنوان امنیت اخلاقی می شناسند و این جایگاه باید حفظ شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه حقیقت انتظار باید در جامعه جا بیفتد، گفت: باید ماهیت مهدویت مشخص شود و برای مردم تبیین شود و وظایف انسان منتظر مشخص شود.
وی افزود: در مهدویت باید شرح وظایف شخص منتظر را مطرح کنیم و وظایف شخصی و عمومی نیز باید مشخص مشخص شود تا از این طریق بسیاری از مشکلات در جامعه اسلامی برطرف شود.

در ادامه جلسه محمود رستگاری مدیر بنیاد استان به دو نیمه شعبان در سال ۱۴۰۰ و ضرورت توجه ویژه به مهدویت اشاره کرد و افزود:
با توجه به مصوبه ستاد هماهنگی فعالیت های مهدی کشور جشنواره ای به صورت ملی با موضوع مهدویت از تاریخ 9 فروردین تا 27 اسفند به میزبانی استان ها برگزار خواهد شد. این جشنواره به صورت ماهانه به میزبانی استانها و با هدف جریان سازی و ترویج معارف مهدوی برگزار خواهد شد.
مدیر بنیاد استان در ادمه به معرفی34 برنامه پیشنهادی مهدویت در سال جاری پرداخت.
وی برنامه ها رادر 3 قسمت عمومی، علمی آموزشی و اختصاصی نظیر:
فضاسازی محیط شهری، آذین بندی، چراغانی، نصب پرچم لبیک یا مهدی بر سردرب منازل هدف این است که ما فضای جامعه را به سمت و سوی ببریم که نشاط پیدا بکنند،
برنامه های علمی، آموزشی: باهدف افزایش آگاهی های عمومی از معارف امام نظیر مسابقات کتابخوانی( جرعه مهدوی، مسابقه سردار منتظران،تولید و پخش برنامه های کارشناس محور،طرح ترویج هفت سین مهدوی،احیای نیمه شعبان، جشن تکلیف پسران در 15 شعبان،پویش چراغانی و آذین بندی سردرب منازل، در فضای مجازی ،طرح پرده خوانی 5 دوره زندگانی امام عصر، طرح مهر مهدوی با توزیع شیرینی و غذای گرم در روز مستظعفین 15 شعبان بین خانواده های نیازمندان ،حرکت کاروان شادی با گروه سرود زنده در سطح شهر، فضاسازی و آذین بندی سطح شهر و پارک ها و تهیه المان های مزین به القاب حضرت مهدی توسط شهرداری، قرعه کشی عطر انتظار و اهدای جوایز، ،همایش مجازی رابطین مهدویت مدارس و احیاء شب نیمه شعبان دانش آموزی در شبکه شاد را برشمرد.
رستگاری در ادامه به معرفی بسته های فرهنگی مهدوی که شامل پوستر هفت سین، اعمال روز و شب نیمه شعبان، لوح فشرده سرود های شاد مهدوی،بروشور از بیانات مقام معظم رهبری، پرچم لبیک یا مهدی در سر درب منازل، بروشور اوصاف و ویژگی یاران امام زمان، 10 گام حفظ دین در آخرالزمان، نامه ای از حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی خطاب به مردم در آستانه نیمه شعبان پرداخت و افزود: این بسته ها در 500 تیراژ آماده شده است و آمادگی داریم با حمایت سازمان فرهنگی، ورزشی تیراژ آنرا افزایش داده و با حمایت نیروی مقاومت بسیج در محلات بین خانواده های منتخب و خانواده های شهدا تقدیم کنیم.
رستگاری با تاکید بر احیای شب نیمه شعبان اظها داشت: در بسیاری از مساجد امسال به خاطر شرایط خاص کرونا درخواست داریم با رعایت شرایط خاص، مراسم احیای شب نیمه شعبان به صورت محدود برگزار شود
دبیر جلسه شورای سیاستگزاری و پشتیبانی فعالیت های مهدوی استان در پابان ضمن امیدواری در جهت میزبان شدن جشنواره ملی مهدوی و ایجاد دبیرخانه جشنواره مهدوی در استان خواستار تشکیل کارگروه رسانه صدا وسیما در جهت پیوست مهدوی برنامه های سال 1400 را داشت.

در ادامه جلسه اعضاء به بیان نظرات و برنامه های حوزه تحت مسئولیت خود پرداختند .
در پایان جلسه طرح پرده خوانی نیمه شعبان توسط حضرت آیت الله ناصری و باحضورجمعی از مسئولان رونمایی شد.
مشروح کامل خبر را در لینک زیر ملاحظه کنید:
http://yazd.mahdaviat.ir/articles/13126آخرین ویرایش
در 1400/1/15 09:24

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366