بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 674 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

تهیه کننده برنامه تلویزیونی «عطر عاشقی»: «عطر عاشقی» ۲۳ ساله شد/ تمرکز تیم تولید بر محورهای مهدوی بیانیه گام دوم انقلاب

سجادی با اشاره به پخش برنامه عطر عاشقی طی ۲۳ سال گذشته، گفت: زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) که محور بیانیه گام دوم انقلاب است از محورهای اصلی این برنامه است.
«سید ناصر سجادی»، تهیه کننده برنامه تلویزیونی «عطر عاشقی» در گفتگو با خبرگزاری شبستان با اشاره به سابقه تولید این برنامه در حوزه مهدویت اظهار کرد: برنامه تلویزیونی عطر عاشقی با سابقه ۲۳ ساله قدیمی ترین برنامه مهدویت در رسانه ملی است که در ابتدای فعالیت خود با آیتم های کوتاه از شبکه پنج سیما پخش شد.

وی افزود: تا پیش از سال ۱۳۹۲ برنامه عطر عاشقی به صورت استودیویی ضبطی به روی آنتن سیما می رفت اما پس از این سال تغییراتی در نحوه برگزاری آن ایجاد شد و این برنامه از بقاع متبرکه، مساجد شاخص، حسینیه‌ها و اماکن مقدس کشور میزبان علاقمندان و عاشقانه عطر مهدوی بود. طبق گزارش ها و آمار ارسال شده تا پایان سال ۱۳۹۷ حدود ۲۰ مکان و بقاع متبرکه در کشور میزبان برنامه عاشقی بودند همچنین در برخی از اماکن که امکان ضبط تلویزیونی وجود نداشت شعار لبیک یا صاحب الزمان(عج) طنین‌انداز و دعای آل یاسین در آنجا قرائت شد.
سجادی تصریح کرد: عصر جمعه یادآور دلتنگی های امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است به گفته آیت‌الله بهاءالدینی در این زمان پرونده اعمال ما به امام عصر(عج) عرضه می‌شود و ناراحتی شان از اعمال و گناهان ما موجب می شود که به زمین و زمان سرایت کند. از این رو برنامه عطر عاشقی سعی دارد تا در این مقطع زمانی مرهمی بر آلام و دردها و دلتنگی های امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف باشد و قدری مردم را با این امام حی و حاضر ارتباط دهد.
وی در ادامه بیان کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۹ برنامه عطر عاشقی با تغییراتی مواجه شد و ضمن کوتاه شدن زمان پخش آن به صورت ضبطی به روی آنتن شبکه پنج سیما رفت لذا درصدد هستیم تا در سال جدید این برنامه به صورت زنده و با آیتم های متنوع و با زمان بیشتر میزبان علاقمندان مهدوی باشد.
وی افزود: ‌همچنین با توجه به نکات مهم گام دوم انقلاب اسلامی برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص زمینه سازی ظهور منجی عالم حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف از طریق جوانان این مهم در دستور کار برنامه عطر عاشقی قرار گرفته است. پیش بینی می شود با تغییر و تحولاتی که در گروه تولید شبکه پنج سیما صورت گرفته است این برنامه با نگاه غنی تر و رویکرد جدید ضمن کیفی سازی محتویات خود میزبان خوبی برای عاشقانه مهدوی باشد همچنین پیش‌بینی شده است تا پس از پایان ماه مبارک رمضان در چند شهرستان و بقاع متبرکه این برنامه به صورت حضوری ضبط و تهیه شود.
سجادی تصریح کرد: گفتنی است بسیاری از مخاطبان خارج از کشور اقبال و استقبال بسیاری از برنامه عاشقی داشتند تا این برنامه نیز از اماکن خارج از ایران پخش شود اما با توجه به محدودیت ها این امکان میسر نیست و از افراد و دوستان نیکوکاری که قصد دارند ندای آل یاسین در سراسر جهان طنین‌انداز شود درخواست می شود تا هر کمکی که می‌توانند در این زمینه داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: گروه های برنامه سازی برای همه حضرات معصومین(ع) کار کردند اما فعالیت برای امام عصر و رنگ و بوی دیگری دارد زیرا ایشان تنها امام زنده و حاضر هستند و ما از این موضوع مهم غفلت داریم. چنانچه یاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در ذهن مردم نهادینه شود در فرج و ظهور ایشان تعجیل شود. همانطور که امام عصر(عج) فرمودند: اگر مردم به میزان عطش آب برای ظهور عطش داشتند فرج ما زودتر اتفاق می افتاد.
آخرین ویرایش
در 1400/1/18 09:51

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366