بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 706 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حجت الاسلام و المسلمین کلباسی: گفتمان سازی در خصوص تمدن نوین اسلامی و تمرکز بر آن در برنامه های آموزشی، مهم ترین حرکت دینی است.

مراسم تجلیل از اساتید و مبلغین مهدویت با حضور مسئولین بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، همزمان با فرارسیدن هفته معلم و گرامی داشته مقام معلم، از اساتید و مبلغین مهدویت که در سال گذشته در برنامه های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) مشارکت داشتند تجلیل به عمل آمد.

حجت الاسلام و المسلمین نصوری معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در این جلسه ضمن تشریح برنامه‌های ۱۴۰۱، در خصوص انتظارات بنیاد نسبت به برنامه های ابلاغی و شیوه اجرای آن نکاتی را ایراد کرد.

وی فعالیت‌های مهدوی را جز اساسی‌ترین برنامه‌های ترویج و توسعه فرهنگ مهدویت عنوان کرد و گفت: براى بیان فرهنگ انتظار، باید مؤلفه هاى انتظار را در بین اقشار مختلف مردم نشر دهیم.

حجت الاسلام نصوری افزود: وظیفه ما به عنوان مبلغ مهدوی، نشر و  گسترش فرهنگ مهدویت در بین اقشار جوان جامعه است و همه ما در خصوص فرهنگ انتظار، مهدویت و ظهور، نقش و مسئولیت داریم.

در ادامه جلسه حجت السلام و المسلمین کلباسی مدیر مرکز تخصصی مهدویت و عضو هیئت مدیره بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با اشاره به جایگاه علم، معلم و استاد در اسلام گفت: معلم با تعلیم و نشر علم، انسانها را به سوی کمال و پیشرفت سوق می دهد و عشق و ایمان را بر لوح جان و ضمیر پاک انسانها ثبت می کند.

وی افزود: اساسا تعلیم و تعلم از نعمتهای خداوند متعال است که اول برای انبیاء و اولیا و سپس به دیگران ارزانی شد و به این جهت، معلم بودن از ویژگیهای انبیاست.

حجت الاسلام کلباسی در ادامه سخنان خود به بحث از گفتمان سازی در تمدن نوین اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت و تمرکز بر آن در برنامه های آموزشی را به عنوان مهم ترین حرکت دینی عنوان کرد.

مدیر مرکز تخصصی مهدویت گفت: عبارت تمدن نوین اسلامی به دلیل همراه داشتن صفت نوین، به تمدن اسلامی صدر اسلام اما با شاخ و برگ های جدید و متناسب با مقتضیات امروز اشاره دارد.

وی هدف از این کار را ایجاد بستری برای تبادل نظر و اندیشیدن در باب مفهوم تمدن نوین اسلامی در میان اندیشمندان کشورهای مختلف عنوان کرد و بر ضرورت حضور روحانیون و طلاب برای ایجاد گفتمان سازی در بحث تمدن نوین اسلامی تأکید کرد.

در پایان جلسه اساتید مهدویت در خصوص اجرای برنامه های آهنگ آموزشی و پیشنهاداتی در خصوص بهتر شدن برنامه ها و تاکید بر اجرای آنها به صورت حضوری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه از ۵۶ نفر از اساتید مهدویت با اهدای لوح تقدیر و از ۱۲ نفر از اساتید نمونه با اهدای هدیه و لوح تقدیر با امضای حجت الاسلام و المسلمین متوسل مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) تجلیل به عمل آمد.

عکس عکس عکس عکس عکس عکس عکس عکس
آخرین ویرایش
در 1401/2/19 19:01

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-86034297
تهران، خیابان طالقانی، میدان فلسطین، پلاک 387 کدپستی: ۱۴۱۶۷۱۳۸۱۱
پیامک
30001366