بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 658 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

اولین جلسه مشترک شورای معاونین بنیاد مرکز و مرکز تخصصی مهدویت قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد، اولین جلسه مشترک شورای معاونین بنیاد مرکز و مرکز تخصصی مهدویت قم از ساعت 8:30 صبح روز پنج شنبه 1396/07/20 در محل مرکز تخصصی مهدویت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد، اولین جلسه مشترک شورای معاونین بنیاد مرکز و مرکز تخصصی مهدویت قم از ساعت 8:30 صبح روز پنج شنبه 1396/07/20 در محل مرکز تخصصی مهدویت با حضور حجج اسلام کلباسی، مصلحی، عمران، محمد یوسفیان، مهدی یوسفیان، اسدی، حیدری، نصوری، کارگر از مرکز تخصصی مهدویت قم و حجج اسلام دکتر متوسل، کفیل و آقایان آقابابایی، رعیت پور و بیگدلی از بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) مرکز و حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی مدیر بنیاد استان قم برگزار شد.
در این جلسه ابتدا حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصلحی قائم مقام مرکز تخصصی حضور دوستان مرکز را گرامی داشت.

سپس دکتر متوسل، غرض از این جلسه مشترک را آشنایی هرچه بیشتر با مجموعه ها و استفاده بیش از پیش از ظرفیت های موجود دو مجموعه برشمرد و گفت: در دوره مدیریت جدید بنیاد، سعی بر این بوده که بنیاد مرکز کار ستادی انجام دهد و از درگیر شدن در امور اجرایی پرهیز کند و بر این اساس همواره برنامه ریزی ستادی و پشتیبانی ستادی را مد نظر قرار داده است.
وی افزود: از زمان حضور آقای کفیل به عنوان معاون فرهنگی بنیاد، برنامه های فرهنگی به صورت سالانه به استان‌ها ارائه شده و بر مبنای مقتضیات و امکانات استان‌ها، حدود انتظار از هر استان تعیین و ابلاغ گردیده است و اعتبارات مالی هم برای کمک به اجرای بخشی از برنامه ها مشخص و تخصیص داده شده است.
متوسل گفت: با توجه به کاهش منابع مالی و اعتبارات بنیاد، به تعدیل نیروهای مازاد در مجموعه بنیاد مرکز و مجتمع یاوران حضرت مهدی موعود(عج) اقدام و سعی شد بیشترین حجم کار با کمترین تعداد نیروی انسانی مورد نیاز در مجموعه انجام شود.
وی پشتیبانی از فعالیتهای استانی از طریق تخصیص اعتبار برای انجام برنامه های خاص و کمک به تأمین نیروی انسانی مورد نیاز استان‌ها را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و اظهار داشت: با تشکیل شورای برنامه ریزی مناطق، سعی بر این شده است تا ارتباط با استانها تقویت شود.
متوسل افزود: در سال گذشته به جز استان بوشهر، تمامی دفاتر استانی توسط مدیریت و اعضای شورای معاونین مورد بازدید حضوری قرار گرفته اند.
ایجاد وحدت رویه در روند فعالیت بخش انتشارات بنیاد و هماهنگی هر چه بیشتر و ساماندهی امور انتشارات از دیگر فعالیت های مورد اشاره در صحبت های دکتر متوسل بود.
ایشان همچنین گزارشی از تغییرات انجام شده در مدیریت مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) را به حاضرین در جلسه ارائه کرد.
در ادامه اعضای شورای معاونین مرکز تخصصی مهدویت به ذکر فعالیتهای در حال انجام در هر حوزه پرداختند.
پایان بخش این نشست، سخنان حجت‌الاسلام‌والمسلمین کلباسی مدیر مرکز تخصصی مهدویت بود. ایشان لازمه پیشرفت هر کار فرهنگی را انجام امور پژوهشی مرتبط دانست و گفت: بخشی از کمک شهریه تخصصی به طلاب شرکت کننده در دوره های تخصصی مرکز منوط به این فعالیت است و افراد حسب علاقه خود در گروههای پژوهشی موجود فعالیت می کنند.
کلباسی همچنین از نقش پیچیده مطالعات راهبردی در آموزش سخن گفت و از آینده پژوهی به عنوان یکی از افق های پیش روی مرکز یاد کرد.
ایشان لزوم تشکیل گروهی برای ارتباط هر چه بیشتر با فارغ‌التحصیلان و ارائه آموزش‌های تکمیلی برای به روزآوری و بازآموزی آموزش‌های ارائه شده را یاد آور شد و گفت: همان طور که هر روز با شبهات و سؤالات جدید و تازه تر در خصوص فرهنگ انتظار و مهدویت مواجه می‌شویم، ضرورت دارد که اطلاعات اساتید نیز به روزآوری شود تا بتوانیم به تحقق اهداف مورد نظر نزدیک‌تر شویم.
در خاتمه ایجاد تعامل در فعالیت‌های مهدوی فی مابین بنیاد و مرکز تخصصی مهدویت مورد تأکید حاضران قرار گرفت.
آخرین ویرایش
در 1396/7/23 15:48

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366