بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 541 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

مراسم افتتاحیه قرارگاه انتظار بنیاد استان تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد ، مراسم افتتاحیه قرارگاه فرهنگی انتظار بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان تهران از ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 27 مهر ماه در مسجد پنبه‌چی تهران با حضور رابطین، مربیان و مسئولین فرهنگی و برخی از ائمه جماعات و نمایندگان 14 منطقه قرارگاه‌های فرهنگی انتظار آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد ، مراسم افتتاحیه قرارگاه فرهنگی انتظار بنیاد استان تهران از ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 27 مهر ماه در مسجد پنبه‌چی تهران با حضور رابطین، مربیان و مسئولین فرهنگی و برخی از ائمه جماعات و نمایندگان 14 منطقه قرارگاه‌های فرهنگی انتظار آغاز شد.
بنابراین گزارش، پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، حجت‌الاسلام عباسیان مدیر بنیاد استان تهران ضمن خوش آمدگویی به تبیین اهداف گردهمایی و تشکیل قرارگاه‌های فرهنگی انتظار و ارائه آیین‌نامه مرتبط با آن پرداخت.وی با تمسک به روایت پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله که فرمودند: «انتظار الفرج افضل الاعمال»، از مفهوم انتظار در بیان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به معنی آماده باش یاد کرد. ایشان توسعه و ترویج فرهنگ عالمانه مهدویت با برگزاری کلاس‌های آموزشی در سطح مناطق، تشکیل شبکه رابطین و مربیان مهدویت تهران درسطح مناطق شهر تهران، مبارزه با جریان‌های معارض مهدویت از طریق آگاهی بخشی، رصد و شناسایی گروه‌ها و موسسات فعال مهدوی در راستای هم‌افزایی را به عنوان اهم اهداف تشکیل قرارگاه فرهنگی انتظار برشمرد.
مدیر بنیاد استان تهران در پایان افزود: برنامه‌های اصلی قرارگاه فرهنگی انتظار تربیت نیروی فعال انقلابی از طریق آموزش معارف مهدویت برای علاقه‌مندان در مناطق تهران در سه سطح بزرگسالان جوانان، نوجوانان و کودکان با محوریت درسنامه‌های مورد تایید بنیاد، کتاب نگین آفرینش، نسیم موعود، و یاران آفتاب می‌باشد. وی با پخش کلیپ گزارش عملکرد بنیاد در سال 95ـ96 به سخنان خویش پایان داد.


این گزارش می‌افزاید: دیگر سخنران مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر متوسل مدیر عامل بنیاد بود. ایشان با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه نشر معارف مهدوی و نقش و وظیفه مربیان در این مورد، وظیفه ی اصلی بنیاد را ترویج معارف نورانی مهدویت و زنده نگه داشتن یاد و نام حضرت دانسته و گفت: کلاس های آموزشی با جلسات وعظ و سخنرانی تفاوت دارد و هدف از تشکیل کلاس های مهدویت، بیان محکمات ، مسلمات و اصول معارف مهدوی است . همان گونه که قرآن آیات محکم و متشابه دارد و در محکمات باید به متشابهات مراجعه کرد، در روایات، هم باید به سند و هم به دلالت آن توجه شود.
ایشان افزود: مهم ترین وظیفه مربی مهدویت، بیان محکمات است نه متشابهات. مربیان مهدویت می بایست به محکمات و روایات صحیح و سند ومورد تایید علما بپردازند تا به مسائل اختلافی پرداخته نشود.
متوسل برای نمونه مسئله ی دجال را به عنوان یک مسئله ی اختلافی که در روایات مهدوی از آن بسیار سخن به میان آمده مطرح کرد و افزود: گروهی می گویند دجال شخص است، برخی می گویند یک جریان است و برخی می گویند دجال موجودی تک چشم است که تلویزیون، موبایل و این ها را شامل می شود. پرداختن به این مسائل اختلافی علاوه بر اینکه هیچ تاثیری روی معرفت مردم نسبت به امام زمان ندارد، اذهان مخاطبین را دچار تشویش خواهد کرد.
وی با بیان این که وظیفه مربیان تلاش برای تقرب افراد جامعه به امام زمان (عج) است، به مثالی از حجت الاسلام والمسلمین قرائتی اشاره کرد و گفت: مادر، همه ی غذا ها را می خورد اما به بچه ی خودش شیر می دهد. شیری که نه پوسته ای دارد و نه هسته ای! مربی مهدویت هم باید به مباحث اصلی و محکمات بپردازد. مسائل متشابهات و مسائل اختلافی محل بحثش در حوزه های علمیه و مباحث علمی است.
این گزارش می افزاید: برگزاری جلسه پرسش و پاسخ و پخش مستند ویژه اربعین پایان بخش این مراسم بود.


آخرین ویرایش
در 1396/8/9 08:24

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366