بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 568 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید بنیاد استان گلستان

به گزارش روابط عمومی بنیاد،رطی مراسمی با حضور آیت‌الله نور مفیدی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه محترم استان، مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) استان گلستان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد، در این مراسم که با حضور آیت‌الله نور مفیدی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه محترم استان، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر متوسل مدیرعامل بنیاد، حجت‌الاسلام شهابی مدیر سابق و حجت‌الاسلام علی‌اصغر خیرآبادی مدیر جدید بنیاد استان گلستان روز پنجشنبه، چهارم آبان ماه در دفتر نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه استان برگزار شد، ابتدا حجت‌الاسلام شهابی گزارشی از چگونگی تأسیس بنیاد استان و اهم فعالیت‌های انجام شده به حاضرین ارائه کرد و گفت: بنیاد استان گلستان در سال 87 با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی در جلسه شورای اداری استان آغاز به کار کرد.وی از آموزش 70 نفر از روحانیون طرح هجرت و 80 مربی مهدوی مهدهای کودک به عنوان اولین فعالیت‌های بنیاد استان یاد کرد و افزود: برگزاری نمایشگاه سالانه مهدویت در نیمه شعبان و ارائه کتاب‌های مناسب با تخفیف، آموزش حدود 300 معلم پرورشی در گنبدکاووس که نیمی از آن‌ها اهل سنت هستند، و برگزاری مراسم جشن آغاز امامت امام زمان(عج) در نهم ربیع الاول سال گذشته از اهم فعهالیت‌های بنیاد استان بوده است.
در ادامه حجت‌الاسلام دکتر متوسل با اشاره به روند تشکیل بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج)، افزود: در آغاز تشکیل بنیاد مهدویت، تربیت نیروهای متخصص درزمینه مهدویت به عنوان یکی از اهداف اصلی فعالیت بنیاد مدنظر قرار گرفت و برهمین اساس با توجه به شبهاتی که در آن زمان وجود داشت، مرکز تخصصی مهدویت در قم فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون بیش از 400 طلبه که به تحصیل در درس خارج‌ مشغولند، در این مرکز آموزش تخصصی و بلندمدت مهدویت را طی کرده‌اند و هم اکنون به‌عنوان استاد فعالیت می‌کنند.
متوسل افزود: همچنین تا کنون بیش از 300 عنوان کتاب برای مقاطع مختلف سنی و تحصیلی در انتشارات بنیاد به چاپ رسیده است.
وی از تأسیس مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران مهدی(عج) در جوار مسجد مقدس جمکران به عنوان یکی دیگر از فعالیت‌های بنیاد یاد کرد و افزود: این مرکز ظرفیت پذیرش هم زمان یک هزار نفر را دارد و سالانه بیش از یک‌میلیون نفر از خدمات آن بهره مند می‌شوند.
متوسل با تقدیر از خدمات حجت‌الاسلام شهابی گفت: از آنجا که ایشان به عنوان امام جمعه آزادشهر منصوب شده‌اند، کمتر فرصت حضور در گرگان را دارند و به درخواست خود ایشان تغییر مدیریت بنیاد مدنظر قرار گرفت. وی افزود: انتظار داریم با مدیریت جدید، فعالیت‌های استان تقویت شود و از آنجایی‌که منابع مالی بنیاد محدود است و تأمین آن از منابع مردمی است، امیدواریم حداکثر بهره‌گیری از ظرفیت دستگاه‌های استانی در این زمینه به عمل آید.
نیاز به حضرت مهدی(عج) یک نیاز اجتماعی است
این گزارش می‌افزاید؛ آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی، نماینده ولی‌فقیه در استان، دیگر سخنران این جلسه بود.
ایشان ضمن تأکید بر تقویت فعالیت‌های مهدوی استان گفت: توجه به امام عصر(عج) یکی از موضوعاتی است که ایجاب می‌کند جامعه ما به این سمت سوق پیدا کند.
وی افزود: انسان‌ها به‌صورت فطری به دنبال انسان کامل می‌گردند. یکی از بهترین راه‌های تربیت انسان محبت به اولیاست و یکی از عواملی که انسان را به سمت کامل شدن سوق می‌دهد حضرت مهدی (عج) است.
وی تصریح کرد: نیاز به حضرت مهدی(عج) یک نیاز اجتماعی است که باید به آن پاسخ داده شود. اینکه راه وصل و ارتباط با امام زمان(عج) چگونه باید باشد یکی از راهکارهایی است که بنیاد مهدویت باید به آن دست پیدا کند.
وی افزود: اگر شیعیان بینش و معرفت داشتند به دست خود بهائیت را تشکیل نمی‌دادند و این فرقه از روی جهل مسلمانان درست شد.
آیت‌الله نور مفیدی تصریح کرد: باید با زبان مردم با آن‌ها صحبت و حرف‌ها و مقصودمان را به آن‌ها منتقل کنیم و برای اینکه جوانان جذب امام زمان(عج) شوند، باید راهکارهای جذابی پیدا شود.
وی با اشاره به نقش کتاب در زندگی مردم گفت: شاید کتاب را همه‌کس نخوانند چرا که سطح میزان مطالعه در جامعه ما پایین است، باید کار میدانی کنیم و از این طریق به جوانانمان نزدیک شویم.
امام‌جمعه گرگان ادامه داد: اگر ایمانمان سست شود امام زمان(عج) به قلب‌هایمان نفوذ نمی‌کند، پس باید کاری کنیم که چراغ ایمان در دل‌هایمان روشن باشد.
وی افزود: هرروز یک صفحه قرآن به نیت امام زمان(عج) خوانده شود تا بتوانیم با این حضرت ارتباط برقرار کنیم.

تعامل سازنده با دستگاه‌های فرهنگی استان برای گسترش فرهنگ مهدویت
در ادامه مراسم، حجت‌الاسلام خیرآبادی مدیریت جدید بنیاد استان، به بیان برنامه‌های خود پرداخت و گفت: از آنجا که گسترش فرهنگ مهدویت در بین اقشار جامعه به‌ویژه جوانان یکی از برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد، تلاش می‌شود از طریق تعامل سازنده با دستگاه‌های فرهنگی استان و استفاده از رهنمودهای نماینده ولی‌فقیه در استان، این مهم به بهترین شکل انجام شود.
خیرآبادی اجرای برنامه‌های ابلاغی از بنیاد مرکز با رعایت مخاطبین استان، راه‌اندازی واحد پژوهش مهدویت، تقویت ارتباط با مخاطبین (از طریق ایجاد کانال تلگرامی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و...) ، راه‌اندازی مهدکودک مهدوی در شهرستان‌های محروم استان، برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها و کارگاه‌های معرفتی، راه‌اندازی حلقه‌های معرفتی و ... ازجمله اهداف و برنامه‌هایی برشمرد که برای پیشرفت بنیاد مهدی موعود(عج) در گلستان در نظر گرفته‌ شده است.
مدیر بنیاد استان افزود: در پایان لازم می‌دانم از حمایت آیت‌الله نور مفیدی نماینده ولی‌فقیه در گلستان و همچنین مدیران کل ادارات استان و برادر ارجمندم حجت‌الاسلام شهابی و همکاران دیگری که با ایشان در دفتر بنیاد همکاری می‌کردند و نیروهای مردمی که انتظار می‌رود کما فی سابق با دفتر بنیاد قوی‌تر همکاری داشته باشند، تشکر کنم .
آخرین ویرایش
در 1396/8/8 15:16

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366