بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 658 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

بازدید مدیرعامل بنیاد مرکز از بنیاد استان کهگیلویه‌وبویراحمد

به گزارش روابط عمومی بنیاد، در این بازدید یک روزه که در تاریخ سوم بهمن 1396 انجام گرفت، مدیرعامل بنیاد به اتفاق حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلی صالح موسوی اعظم مدیر بنیاد استان طی دیدارهای جداگانه با استاندار و سپس با امام جمعه استان ملاقات کردند .
به گزارش روابط عمومی بنیاد، در این بازدید یک روزه که در تاریخ سوم بهمن 1396 انجام گرفت، مدیرعامل بنیاد به اتفاق حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی صالح موسوی اعظم مدیر بنیاد استان کهکیلویه وبویراحمد طی دیدارهای جداگانه با استاندار و سپس با امام جمعه استان ملاقات کردنددر این دیدار ابتدا حجت الاسلام موسوی اعظم گزارشی از فعالیت های بنیاد استان را بیان کرد سپس دکتر متوسل ضمن اشاره به سابقه تشکیل بنیاد، به بیان اقدامات اساسی بنیاد در طی سالها فعالیت اشاره کرد و افزود: الحمدلله آثار این فعالیت ها امروز در جامعه مشهود است.
متوسل از تشکیل مرکز تخصصی مهدویت در حوزه علمیه قم به عنوان اولین اقدام اساسی بنیاد نام برد و افزود: در این مرکز طلاب فاضل به مدّت سه سال آموزشهای تخصصی مهدویت را خواهند دید که از سال گذشته سطح 4 این آموزش ها هم توسط حوزه علمیه قم به تصویب رسید و فارغ التحصیلان این دوره پس از ارائه پایان نامه و کار تحقیقی که به آنها محول می شود، به اخذ مدرک معادل دکتری نائل خواهند شد و این مجموعه تا کنون 400 نفر فارغ التحصیل داشته است.
مدیرعامل بنیاد از تأسیس انتشارات بنیاد جهت تأمین کتب مورد نیاز اقشار مختلف جامعه در زمینه مهدویت به عنوان گام اساسی بعدی بنیاد نام برد و گفت: تاکنون حدود 300 عنوان کتاب در زمینه های گوناگون توسط این انتشارات چاپ و توزیع شده است.
حجت الاسلام متوسل تأسیس مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران حضرت مهدی(عج) در جنب مسجد مقدس جمکران را به عنوان دیگر اقدام بنیاد ذکر کرد و افزود: این مجموعه توانایی پذیرایی هم زمان حدود 1000 نفر را داراست و از امکانات آموزشی مناسبی برای برگزاری دوره های مختلف برخوردار است.
ایشان آخرین اقدام بنیاد را تأسیس دفاتر استانی زیر نظر امام جمعه استان نام برد.
سپس دکتر علی‌محمد احمدی استاندار کهکیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر از فعالیت های بنیاد در استان اظهار داشت امروز باورهای دینی توسط دشمنان تهدید می شود و به شکل ویژه شبهه انگیزی و ایجاد تردید و شک در باورهای دینی مردم یکی از برنامه های اصولی آنها است. ایشان افزود: امروزه یکی از ضعف های اساسی این است که در فضای مجازی محتوای لازم و مناسب برای اقشار مختلف تولید نشده است و فقط امکان دسترسی به مخاطب داده شده است. یعنی یک میدان بزرگ خالی شده است و همه به نظاره مشغولند اما تیم مقابل، با دست پر وارد این میدان شده است.
دکتر احمدی افزود: قطعاً باید در باورهای پایه مثل مهدویت، اعتقادات دینی مردم، خانواده، دفاع از دین بسیار قوی تر کار کنیم و مجموعه هایی مانند بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) می توانند در این مسیر بسیار مؤثر باشند، هم در فضای مجازی و هم در فضای واقعی و لازم است در این مسیر ما هم به بنیاد کمک کنیم.
استاندار کهکیلویه و بویراحمد اضافه کرد: باید فعالیتهای این چنینی مردم پایه بشود نه دولت پایه. وی دیوان سالاری و بوروکراسی اداری را از مشکلات دولتی شدن فعالیت های این گونه ذکر کرد و از اقدامات مدیر بنیاد استان و همکاران و ویژگی های شخصیتی ایشان قدردانی کرد و استفاده از ظرفیت های استان برای کمک به فعالیت های فرهنگی بنیاد را مورد تأکید قرار داد.
این گزارش می افزاید: دیدار با امام جمعه محترم استان از دیگر برنامه های دکتر متوسل در این سفر بود.در این دیدار، پس از گزارش مدیر بنیاد استان، دکتر متوسل با اشاره به تاریخچه تأسیس بنیاد گفت: اولویتهای آموزشی بنیاد معرفت افزایی جامعه نسبت به جایگاه ولی فقیه و اهمیت وجود امام عصر(عج) به عنوان منجی عالم بشریت است که با استفاده از ظرفیتهای فرهنگی این مأموریت مهم در حال اجراست. متوسل نقش خانواده ها در کنار متولیان دینی و فرهنگی برای تقویت فرزندان صالح را یادآور شد و افزود: باید با آشناسازی جوانان به جایگاه رفیع ولی فقیه راه نفوذ دشمنان اسلام را که پیوسته در صدد تضعیف جایگاه ولایت هستند، مسدود کرد.
وی همچنین از اهتمام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان برای توسعه فرهنگ دینی در سطوح مختلف جامعه از جمله کودکان و خردسالان خبر داد و افزود: در حال حاضر مربیان ما در مدارس حضور دارند، با ارتباطی که با دانشگاه ها برقرار شده در دانشگاه نشستهای دانشجویی مهدویت برگزار می شود، مراسم نهم ربیع در مکانهای مختلف و اجتماعات مهدوی، مراسم نیمه شعبان و به طور کلی برنامه های فرهنگی و آموزشی که در سطح استان در حال انجام است، زیر نظر امام جمعه استان و مسئولین فرهنگی به خوبی به پیش می رود.
در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه یاسوج هم با تحسین برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در استان، آن را فرصت ارزشمندی برای معرفت جامعه به امام زمان(عج) و نایب آن، ولی فقیه دانست.

امام جمعه یاسوج تأکید کرد: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) به عنوان یک ظرفیت معنوی، تبیین فلسفه ظهور و تعمیق باورهای دینی را در اولویت کارهای خود قرار داده است.
آخرین ویرایش
در 1396/11/11 14:12

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366