بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 488 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

هدف انقلاب اسلامی زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) است

به گزارش پورتال جامع مهدویت از بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن‌کریم، حجت‌الاسلام محمود متوسل در نشست تخصصی ویژگی‌های جامعه منتظر گفت: نگاه به موضوع مهدویت نگاهی محدود به یک قوم و یا مذهب نیست بلکه تفکر مهدویت یک تفکر جهانی است و قرار است بر جهان حاکم شود.
به گزارش پورتال جامع مهدویت از بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن‌کریم، حجت‌الاسلام محمود متوسل در نشست تخصصی ویژگی‌های جامعه منتظر که در چهارم خرداد 1397برگزار شد، گفت: نگاه به موضوع مهدویت نگاهی محدود به یک قوم و یا مذهب نیست بلکه تفکر مهدویت یک تفکر جهانی است و قرار است بر جهان حاکم شود. به همین دلیل هر جایی که نیاز باشد باید در عرصه حضور داشت و نسبت به ترویج فرهنگ مهدویت اقدام کرد.
وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و گذشت 40 سال از آن برخی بر این عقیده هستند که کار تمام شده، اما در اصل، کار شروع شده است. چون خدا به بندگان صالح نشان داده که اگر در راه زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) گام بردارند آنان را یاری خواهد کرد.
متوسل تاکید کرد: اگر ما هدف انقلاب اسلامی را تنها برچیدن حکومت شاهنشاهی و برپایی حکومت اسلامی بدانیم، باید بگوییم کار انقلاب تمام شده و دیگر نیازی نیست انقلابی بمانیم اما باید به این نکته توجه کرد که هدف انقلاب اسلامی ایران زمینه سازی برای ظهور امام زمان است پس باید در این مسیر گام برداریم.
وی افزود: البته مقدمه سازی برای ظهور امام عصر(عج) بدون هزینه هم نخواهد بود. همان طور که در زمان انقلاب اسلامی و پس از آن در زمان دفاع مقدس هزینه های سنگینی برای تحقق انقلاب دادیم.
این پژوهشگر مذهبی افزود: در طی سال های گذشته همواره یک سخن در بیانات مقام معظم رهبری مطرح بوده و آن این نکته بوده که انقلابی باشید و انقلابی بمانید.
وی با اشاره به انتقاد برخی افراد از حضور جوانان ایرانی در سوریه گفت: در زمان جنگ نیز عده ای می گفتند چرا یک جوان مشهدی باید در مرز بجنگد و همان تفکر امروز می گوید چرا جوانان ما باید در سوریه و عراق شهید شوند.
مدیرعامل بنیاد حضرت مهدی موعود گفت: از آنجایی که امام عصر پس از ظهور بر تمام جهان حکومت خواهد کرد و همه بشریت از ثمرات حکومت ایشان بهره مند می شوند ما نیز باید بدانیم برای زمینه سازی ظهور امام عصر نباید تنها خود را محدود به محدوده جغرافیایی خاص و دین خاصی کنیم.
وی با اشاره به آیه 55 سوره نور گفت: این آیه یکی از آیاتی است که ظهور حضرت مهدی (عج) را بشارت می دهد و در میان تمام آیات قرآن یک وعده وجود دارد که مربوط به دنیا است اما هنوز وقت آن نرسیده و آن وعده خداوند برای جانشینی و حکومت بندگان صالح و متدین در زمین است.
متوسل با بیان وظایف مومنان گفت: عده ای بر این باور هستند که باید صبر کنیم و اقدامی انجام ندهیم تا زمان تحقق وعده خداوند فرابرسد همانند قوم بنی اسرائیل که به حضرت موسی گفتند شما و خدای خود به جنگ فرعون بروید ما پس از پیروزی به شما ملحق خواهیم شد.
وی افزود: وظیفه مومنان حقیقی و منتظران واقعی ظهور این است که علاوه بر تلاش برای افزایش معرفت و مودت زمینه های ظهور امام عصر را نیز فراهم کنند.
نشست «ویژگی های جامعه منتظر» چهارشنبه شب به همت کمیته نشست های تخصصی و دانشگاهی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم و با همکاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) برگزار شد، این سلسله نشست ها در طول برگزاری نمایشگاه با برگزاری سه نشست دیگر از سوی این بنیاد ادامه خواهد داشت.
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن با شعار «قرآن، چلچراغ هدایت» از 30 اردیبهشت به مدت 17 روز تا 14 خرداد ماه برابر با سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران (شب بیستم ماه مبارک رمضان) از ساعت 17 تا 24 در محل مصلای امام خمینی (ره) میزبان علاقه مندان است.
آخرین ویرایش
در 1397/3/13 12:24

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366