بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 541 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

در دیدار رئیس رسانه ملی با حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی؛

رئیس سازمان صدا و سیما، انقلاب اسلامی ایران را برخاسته از اعتقاد به مهدویت و فرهنگ انتظار توصیف کرد و گفت: انقلاب اسلامی و مقاومت مردم ایران در برابر دشمنان با اتکا به همین اعتقاد شکل گرفت و مردم نیز از ولایت فقیه براساس همین باور و اعتقاد به ولایت حقه الهی پیروی می‌کنند.
رئیس رسانه ملی: اگر فرهنگ انتظار نبود این روحیه مقاومت در برابر دشمنان قدر قدرت شکل نمی‌گرفت و چنین تحولاتی را شاهد نبودیم.
به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، ­دکتر علی عسکری در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) و مسئولان این بنیاد، افزود: مهدویت و فرهنگ انتظار فرج برای بشریت حیاتی است و همه ادیان و مذاهب به آن اعتقاد دارند.
رئیس سازمان صدا و سیما، انقلاب اسلامی ایران را برخاسته از اعتقاد به مهدویت و فرهنگ انتظار توصیف کرد و گفت: انقلاب اسلامی و مقاومت مردم ایران در برابر دشمنان با اتکا به همین اعتقاد شکل گرفت و مردم نیز از ولایت فقیه براساس همین باور و اعتقاد به ولایت حقه الهی پیروی می‌کنند.

دکتر علی عسکری به فعالیت‌های رسانه ملی در زمینه ترویج فرهنگ انتظار اشاره کرد و افزود: سازمان صدا و سیما آمادگی دارد در زمینه طراحی برنامه‌های متناسب و ارائه محتوای غنی در این زمینه و مناسک سازی در حوزه مهدویت همکاری تنگاتنگی با بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) داشته باشد.


رئیس رسانه ملی بر طراحی برنامه‌های مخاطب پسند در این خصوص تاکید کرد و گفت: سازمان صدا و سیما آماده است تا از همه ظرفیت‌های داخلی و خارجی برای ترویج فرهنگ غنی انتظار استفاده کند.

حجت الاسلام قرائتی نیز در این دیدار با تشریح فعالیت‌های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) گفت: این بنیاد در ۴ بخش تا کنون فعالیت کرده است.
وی راه‌اندازی مرکز تخصصی مهدویت را برای آموزش تخصصی حدود 400 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا را از مهمترین فعالیت‌های این بنیاد برشمرد.
این معلم قرآنی انتشار بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب با موضوع مهدویت برای گروه‌های سنی کودک تا بزرگسال و از نوآموزان تا استادان دانشگاه، تأسیس مجتمع یاوران مهدی (عج) را در کنار مسجد جمکران و تأسیس دفاتر نمایندگی مهدویت در استان‌ها را بخش دیگری از این فعالیت‌ها ذکر کرد.
حجت‌الاسلام قرائتی از رئیس رسانه ملی خواست تا از کارشناسانی که در این بنیاد فعالیت می‌کنند در برنامه‌ها برای ترویج فرهنگ مهدویت بهره ببرند و همچنین کتاب‌های منتشر شده این بنیاد را معرفی کنند. ­
در این نشست معاونان رسانه ملی از ظرفیت‌های هر معاونت برای همکاری در این زمینه سخن گفتند و خواستار تعامل بیشتر این نهاد برای ارائه محتوا در زمینه برنامه‌سازی شدند.
بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در سال ۱۳۷۹ به پیشنهاد حجت‌الاسلام محسن قرائتی و با همکاری برخی از شخصیت‌های علمی و فرهنگی و موافقت مقام معظم رهبری تأسیس شد.
این بنیاد در سال ۱۳۸۰ با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح جامعه (به ویژه نسل جوان و فرهیخته) و تربیت مبلغ، پژوهشگر و مدرّس مباحث مهدویت و به منظور پشتوانه علمی و فرهنگی راه اندازی شد.

عکس
آخرین ویرایش
در 1397/2/9 15:50

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366