بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 537 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

رونمایی از کتاب

به گزارش روابط عمومی بنیاد، مراسم رونمایی از کتاب ما منتظریم از ساعت 10 تا 12 روز دوشنبه 17/02/1397 در سالن فرهنگسرای کتاب سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با مشارکت فرهنگسرای عترت برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد، مراسم رونمایی از کتاب ما منتظریم از ساعت 10 تا 12 روز دوشنبه 17/02/1397 در سالن فرهنگسرای کتاب سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با مشارکت فرهنگسرای عترت برگزار گردید. این کتاب که مجموعه بیانات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با محوریت مهدویت است، توسط حجت الاسلام والمسلمین حسن ملایی به رشته ی تحریر در آمده است.

در این مراسم ابتدا دکتر فاطمیان پور رئیس فرهنگسرای عترت ضمن خوش آمدگویی به حاضران گفت: راه ما این است که به پرچمدار عترت که امام عصر است، توجه بیشتری داشته باشیم و همه فعالیت هایمان را به سمت حضرت نشانه برویم. باید هر کار که حضرت از آن خوشحال می شود، انجام دهیم و هر چه حضرت را ناراحت خواهد کرد، از آن دوری کنیم. وی افزود: کسی می تواند کلام اهل بیت را بهتر تفسیر کند که هم مجتهد باشد و هم در بطن اداره جامعه ی اسلامی باشد و قطعاً بدون هیچ اغراقی مقام معظم رهبری بهترین مفسّر می توانند باشند برای سیره اهل بیت، توجه به انتظار و نگاه امید بخش به آینده.
فاطمیان پور گفت: تجمیع منظومه های فکری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بسیار کار خوبی است و کتاب حاضر که از انتشارات بنیاد است، از مجموعه های بسیار مفید و ارزشمند است.

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر متوسل مدیرعامل بنیاد ضمن تشکر و قدردانی از زحمات فرهنگسرای عترت که علیرغم فرصت بسیار محدود، زمینه رونمایی کتاب در نمایشگاه را فراهم کرد، گفت: در زمینه مهدویت، انقلاب اسلامی به رهبریت امام خمینی (ره) تفکر نادرست حاکم بر زمان را که مشتمل بر انتظار همراه با سکون بود، برهم زد و لازم بود که اندیشه درست مهدویت و تفکر صحیح مشتمل بر انتظار برای مردم تبیین شود. به همین جهت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در سال 1379 تأسیس شد و یکی از رسالت های آن تبیین درست مهدویت از نگاه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بوده است.
وی افزود: ما اعتقاد داریم که نظام ولایت فقیه که رکن اساسی انقلاب اسلامی است، در ادامه ی نظام امامت است و ما ولی فقیه را "نایب عام" امام زمان می دانیم. همان طور که در پلاکاردهای ایّام انقلاب، مردم از امام خمینی (ره) با عنوان "نایب الامام" یاد می کردند. بعد از حضرت امام(ره) نیز، ما رهبر معظم انقلاب را به عنوان نایب عام امام قبول داریم و قول ایشان را به خودمان حجت و لازم الاطاعت می دانیم. بنابراین لازم بود که این ارتباط تبیین شود، ارتباطی که بیانگر آن است که فردی به عنوان نایب امام در نظام اسلامی است و در آینده قرار است خود حضرت ظهور کنند. طبیعتاً بهترین کسی که می تواند این ارتباط را بیان کند، خود نایب امام یعنی مقام معظم رهبری است.
متوسل افزود، خود مقام معظم رهبری می توانند بهترین نگاه را به ما بدهند که از نگاه ایشان مهدویت یعنی چه؟ ظهور به چه معناست؟ قیام یعنی چه و وظیفه ما به عنوان منتظران در زمان غیبت حضرت چیست؟
متوسل ادامه داد: جناب حجت الاسلام ملایی که از فارغ التحصیلان مرکز تخصصی مهدویت قم هستند، افتخار جمع آوری و تدوین مجموعه بیانات و نظرات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص موضوع مهدویت را از قبل از انقلاب تاکنون متقبل شدند و مجموعه پس از گردآوری به تأیید دفتر مقام معظم رهبری رسید و توسط انتشارات بنیاد در تابستان گذشته به چاپ رسید. متوسل تبیین رابطه بین انقلاب اسلامی ایران و ظهور حضرت را به عنوان یکی از وظایف اصلی بنیاد برشمرد و گفت باید در این زمینه بیشتر کار شود و وظیفه منتظران در دوران غیبت را به جامعه ارائه داد.

ایشان ضمن اشاره به اینکه بنیاد تاکنون حدود 300 عنوان کتاب در موضوع مهدویت منتشر کرده است، گفت: باید یادمان نرود که بر خلاف نظر بعضی ها که انقلاب در سال 1357 انجام و تمام شده است، رهبر معظم انقلاب بویژه در سال های اخیر در دیدار گروههای مختلفی که با ایشان ملاقات دارند، به حفظ روحیه انقلابی تأکید ویژه دارند و این به معنای آن است که انقلاب هنوز پایان نیافته و آرمان های بنیانگذاران انقلاب اسلامی به طور کامل محقق نشده است.
متوسل گفت: با مطالعه این کتاب در می یابیم که هدف ما زمینه سازی برای حکومت جهانی حضرت است و این زمینه سازی نیاز به کار و تلاش در سطح جهانی و بین المللی دارد.

در خاتمه این مراسم دکتر متوسل و سایر مسئولین بنیاد از غرفه بنیاد واقع در راهرو 26 نمایشگاه بین المللی کتاب بازدید کردند.
دریافت فایل مربوط به این مطلب پس از ‌ثبت‌نام و ورود امکان‌پذیر است!
آخرین ویرایش
در 1397/2/19 13:26 توسط زهره رجبی شیزری

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366