بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 510 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

معارفه مدیر جدید بنیاد استان زنجان برگزار شد

طی مراسمی با حضور آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان حجت الاسلام والمسلمین دکتر متوسل مدیرعامل بنیاد، حجت الاسلام بابایی به عنوان مدیر جدید بنیاد استان معرفی شد
به گزارش روابط عمومی بنیاد، در این مراسم که با حضور آیت الله خاتمی امام جمعه استان، خانم کرباسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و آقایان ناصری مدیر ستاد اقامه نماز استان، دکتر متوسل مدیرعامل بنیاد، آقابابایی معاون پشتیانی و رعیت پور مدیر روابط عمومی و دفتر ریاست بنیاد، حجت الاسلام بابایی مدیر جدید بنیاد استان و تنی چند از مسئولین فرهنگی استان در روز پنج شنبه 1397/08/24 در محل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان زنجان برگزار گردید، ابتدا حجت الاسلام نصیری گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص ترویج فرهنگ انتظار و مهدویت ارائه نمود. نصیری از تربیت 45 نفر مرّبی مهدویت در استان، انعقاد تفاهم نامه با بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان، آموزش کتاب نگین آفرینش در مساجد، برگزاری مسابقه چهل حدیث، همایش مهدویت و آخر زمان در ادیان الهی و برگزاری مسابقه کتابخوانی شرح دعای سلامتی امام زمان(عج) و برگزاری کاروان سلامت(حضور پزشکان در روستاها) به عنوان اهم اقدامات انجام شده در استان یاد کرد.

سخنران دیگر این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر متوسل ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان گفت: کارهای فرهنگی از نظر جنس کار، با کارهای اداری تفاوت دارد. مدیر فرهنگی باید دائماً فکر کند و متناسب با مخاطب خود، روش ها و افکار جدید را به کار گیرد و این گونه امور می طلبد که مدیران فرهنگی در مقاطع زمانی تغییر کنند تا شاهد حرکت پویا و رشد در مجموعه ها باشیم و این نکته مهمی است که مدیران فرهنگی باید دائماً فکر کنند و متناسب ظرفیت های استان و نیازسنجی انجام شده ئ اقتضائات فرهنگی استان، به دنبال روش ها، شیوه ها، ابزارها و راه های جدید برای تحول و رشد فرهنگی جامعه مخاطب خود باشند.
متوسل گفت: خود بنده هم که حدود دو سال و اندی است که مسئولیت بنیاد را قبول کرده ام، اخیراً در جلسه هیأت مدیره بنیاد، آمادگی خود را جهت احاله مسئولیت به مدیر جدید، اعلام کرده ام. وی افزود لازمه استفاده از ظرفیت های استان و فعالیت بهتر این است که شورای سیاستگذاری استان که زیر نظر نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم استان است و مسئولین فرهنگی استان در آن عضویت دارند، به طور مستمر تشکیل شود، مدیر بنیاد استان ظرفیتهای موجود در هر دستگاه را شناسایی و در این شورا برنامه هایی متناسب با شرائط فرهنگی استان تصویب و اعتبار و راهکارهای اجرایی آن مشخص و تکالیف هر دستگاه ابلاغ شود. متوسل اضافه کرد؛ در مجموعه استانهای کشور، استانهایی موفق تر عمل کرده اند که شورای سیاستگذاری فعالی داشته اند که البته نیاز به برنامه ریزی و پیگیری مدیر بنیاد استان به عنوان دبیر این شورا دارد. متوسل همچنین از زحمات حجت الاسلام جواد نصیری در مدت تصدی مسئولیت بنیاد استان تشکر و قدردانی کرد.

دیگر سخران این مراسم حجت الاسلام والمسلمین باقر بابایی مدیر جدید بنیاد استان بود که ضمن تشکر از امام جمعه محترم استان که همواره پشتیبان فعالیت های فرهنگی استان بوده اند، اظهار امیدواری کرد که با توجه به ظرفیت های موجود استان بتوانند در ترویج فرهنگ انتظار و مهدویت فعالیت نمایند. بابایی حمایت بیشتر بنیاد مرکز از استان را برای آغاز دور جدید فعالیت ها خواستار شد.

سخنران پایانی این مراسم آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان بود. ایشان نیز طی سخنانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) و تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) و خیر مقدم به حضار، از تلاش حجت الاسلام نصیری در مدت تصدی مسئولیت بنیاد استان تشکر و قدردانی کرد و افزود: امیدوارم آقای بابایی به لحاظ صبغه ی طلبگی و فراغتی که دارند، با موفقیت بیشتری امور مهدویت را سر و سامان بدهند.
آیت الله خاتمی تأکید کرد: شورای سیاستگذاری بنیاد استان به صورت دو ماهانه تشکیل و از ظرفیتهای موجود استان استفاده شود.
ایشان خواستار حمایت بیشتر بنیاد مرکز از فعالیتهای مهدوی استان شد.
آخرین ویرایش
در 1397/8/26 17:33

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366