بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 510 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

گردهمایی مدیران بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان ها برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد، اولین گردهمایی سال 1397 مدیران بنیاد استان ها طی روزهای 19 و20 مهر ماه جاری به میزبانی استان یزد و در محل باشگاه فرهنگیان این استان برگزار شد.
در این گرد همایی که با حضور مدیران استان های آذربایجان غربی، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد برگزار گردید، پس از تلاوت ایاتی از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران ، آقای رستگاری مدیر بنیاد استان یزد ضمن خیر مقدم به حضار گزارشی از اهم اقدامات انجام شده در حوزه مهدویت این استان ارائه کرد.

در ادامه مهندس حیدری فرماندار شهرستان یزد ضمن اشاره به انحرافات مهدوی پیش از انقلاب گفت: فعالیت های مهدوی بارقه ی امیدی برای جوانان است .حیدری با تاکید بر ضرورت فرا گیر شدن اندیشه مهدوی در بین اقشار مختلف مردم افزود : ارتباط با تشکل های مردمی موجب گسترش و فراگیری اندیشه مهدوی است .
وی همچنین بر نقش فضای مجازی و ضرورت توجه به آن در مباحث مهدوی تاکید کرد.

این گزارش می افزاید : دیگر سخنران گرد همایی دکتر متوسل مدیر عامل بنیاد بود. وی ضمن تقدیر از فعالیت های مهدوی استان یزد ، از تشکیل مستمر شورای سیاست گذاری مهدویت استان یزد با حضور فعال نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه استان و نیز محوری بودن این فعالیت ها در آموزش و پرورش به عنوان دو شاخصه اصلی فعالیت های مهدوی استان یاد کرد .دکتر متوسل در ادامه به تقلیل اعتبارات و منابع مالی بنیاد به لحاظ حذف اعتبارات کمک دولتی و تقلیل منابع خیرین اشاره و به مدیران توصیه کرد تا با حضور در شورای فرهنگ عمومی و شورای اداری استان ذیربط ، از ظرفیت های دیگر دستگاه ها برای پیشبرد فعالیت استان خود استفاده کنند. وی همچنین با یادآوری راه اندازی سامانه #1212*780* از مدیران استان ها خواست که در جذب و جهت دهی کمک های مردمی به سوی فعالیت های مهدوی اقدام کنند.

دیگر سخنران این گرد همایی حجت الاسلام والمسلمین کلباسی مدیر مرکز تخصصی مهدویت قم بود. وی ضمن اشاره به اهداف تشکیل مرکز تخصصی مهدویت در حوزه علمیه قم گفت : این مرکز وظیفه ی پشتیبانی علمی و محتوایی از دفاتر بنیاد در سراسر کشور را عهده دار است.کلباسی افزود : به لحاظ ظرفیت عظیم مهدوی ، دشمنان همیشه سعی در انحراف این ظرفیت عظیم را دارند و لذا نیاز به بستری داریم که همواره پاسخگوی این شبهات باشد.
کلباسی هم چنین از راه اندازی شبکه اینترنتی (( مهدوی تی وی )) به عنوان یکی دیگر از فعالیت های مرکز خبر داد و خواستار همراهی استان ها در ارسال آثار سمعی و بصری مناسب جهت تامین محتوای این شبکه شد.
حجت الاسلام زهیر دهقانی از اساتید مرکز تخصصی مهدویت قم ، سخنران بعدی این گردهمایی بود. وی با اشاره به این که در سال های اخیر از فعالیت های بین المللی علیه مهدویت غفلت کرده ایم ، گفت : در حال حاضر با چند دشمن فعال در این عرصه مواجه هستیم. اول گروه های شیعه ی منحرف نظیر احمد الحسن که تولیدات با کیفیت بسیار در شبکه های اجتماعی نظیر ((یوتیوپ)) را دارند.دهقانی افزود : وهابیت و گروه های تکفیری با هدایت و پشتیبانی عربستان ، بهائیت و صهیونیزم مسیحی دیگر گروه های فعال در این عرصه هستند.
دهقانی کارکرد کشور های غربی در حوزه ی مهدویت را در دو شاخه ی علمی- دانشگاهی و رسانه ای – سیاسی نام برد و افزود مراکز شیعه شناسی در شیکاگو ، لندن و اسرائیل از مهم ترین مراکز فعال در این امر می باشند.
این گزارش می افزاید در ادامه ی گردهمایی حجت الاسلام کفیل معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش، آقابابایی معاون اداری، مالی پشتیبانی و مهندس آیت الهی معاون هماهنگی امور استان های بنیاد به تشریح برنامه های خود پرداختند و سپس مدیران استان ها نظرات و دیدگاه های خود را در حضور حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس هیأت امنای بنیاد بیان کردند.در ادامه ی گردهمایی حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس هیأت امنای بنیاد طی سخنانی از حاضران خواست تا تجربیات فردی و استانی خود را در اختیار دیگران قرار دهند.قرائتی هم چنین خواستار تقویت فعالیت ها در دانشگاه فرهنگیان به لحاظ نقش این دانشگاه در تربیت نسل نو شد و به مدیران استان ها توصیه کرد با استمداد از روحانیون خوش فکر و دانشجویان متعهد و متدین ، فرزندان ایثارگران و افراد با انگیزه در پیشبرد امور مهدوی استان تلاش کنند.
وی مطالعه ی مستمر و استفاده از فرصت های موجود نظیر ارتباط با طلاب جوان حوزه علمیه و دانش آموزان و برگزاری دوره های عمومی و نیمه تخصصی را از دیگر راه کار های موفقیت در تحقق اهداف مهدوی برشمرد.
بنابر این گزارش، در ادامه آقایان بیگدلی مدیر حراست و گزینش ، رعیت پور مدیر روابط عمومی و دفتر مدیر عامل و خیرالدین مدیر طرح و برنامه بنیاد، حجت الاسلام ولی خانی مدیر مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران حضرت مهدی(عج) به بیان دیدگاه ها و توصیه های خود به مدیران پرداختند .
این گردهمایی با سخنرانی پایانی حجت الاسلام دکتر متوسل و جمع بندی مطالب مطرح شده خاتمه یافت.
بنابراین گزارش، در حاشیه این گردهمایی، شرکت کنندگان با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان دیدار کردند و پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت ایشان، از نرم افزار کتاب شناسی توصیفی غرب و مهدویت مشتمل بر نقد و بررسی و رصد رسانه های مکتوب بیگانه درخصوص موضوع مهدویت به ویژه در دو دهه اخیر، رونمایی شد.

آخرین ویرایش
در 1397/8/30 10:53

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366