بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 518 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد، مدیر جدید بنیاد استان خراسان شمالی معرفی شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی : کسانی که دوست دارند از یاران نزدیک امام زمان(عج) باشند، باید ویژگی هایی داشته باشند که منتظر بودن، پاک زیستن و اخلاق نیکو ازجمله این ویژگی‌ها است.
به گزارش بنیاد استان خراسان شمالی، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد امروز در مراسم تودیع مدیر سابق ومعارفه مدیر جدید بنیاد استان، با اشاره به این موضوع که کار در بنیاد مهدویت کاری عاشقانه و برآمده از دل است، بیان کرد: همه ما باید آماده ظهور حضرت حجت باشیم و در این راه باید از هیچ تلاشی در زمینه بسترسازی برای ظهور حضرت دریغ نکنیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع)، افزود: بنا براین حدیث کسانی که دوست دارند از یاران نزدیک امام زمان(عج) باشند، باید ویژگی هایی داشته باشند که منتظر بودن، پاک زیستن و اخلاق نیکو ازجمله این ویژگی‌ها است. وی انتظار را یک عمل و حرکت به سمت وضع مطلوب توصیف کرد که خود زمینه ساز ظهور است و افزود: در مسائل معنوی توقف جایز نیست و عمل انتظار نوعی کار جهادی انجام دادن است که با حرکت به سمت وضعیت مطلوب ایجاد می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی انتظار ظهور را حرکت به‌سوی قله معارف بشری توصیف کرد و گفت: این‌گونه عمل کردن برای منتظر موعود بودن سازنده است.
یعقوبی در ادامه گفت: در مسائل فرهنگی قناعت معنایی ندارد و هر چقدر که توان داشته باشیم باید در این راه دریغ نکنیم چرا که قناعت در این امور باعث توقف و سکون می‌شود.
امام جمعه بجنورد با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که ازسوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) صادر شد، افزود: مقام معظم رهبری در این بیانیه به سه موضوع انسان سازی، جامعه سازی وتمدن سازی اشاره کرده اند که خود نشان از توجه حضرت آقا به این امر دارد.
امام‌جمعه بجنورد وظیفه بنیاد مهدویت را یارگیری برای امام زمان عنوان کرد و گفت: مجموعه بنیاد مهدویت باید تغذیه فکری افراد جامعه را بر عهده داشته باشد.
حجت الاسلام یعقوبی در پایان ضمن تشکر از زحمات و خدمات جناب آقای عصمتی در بنیاد استان و تبریک به حجت الاسلام والمسلمین موسی دانش طلب در سمت جدید خود، از تمام دستگاه‌های فرهنگی خواست تا این بنیاد را در انجام امور فرهنگی یاری کنند.

دیگر سخنران این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین کفیل معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد نیز در این مراسم گفت: در جامعه شیعه دغدغه فرهنگی همه باید دغدغه زمینه‌سازی ظهور حضرت مهدی (عج) باشد.وی افزود: در کارهای فرهنگی دنبال این نباشید که کاری را فقط انجام بدهید، کار فرهنگی باید قوی و حساب شده انجام شود.
حجت الاسلام کفیل با اشاره به اینکه حفظ دین در زمان غیبت حضرت ولی‌عصر کار بسیار سختی است بیان کرد: در عصر غیبت حضرت ولی‌عصر حفظ دین سخت است و تنها راه حفظ دین در زمان غیبت حضرت مهدی (عج) اعتقاد به ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی است.
معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر جامعه ما شیعه است و قرار است برای حضور حضرت مهدی کاری انجام بگیرد باید دغدغه فرهنگی همه ما دغدغه زمینه‌سازی ظهور حضرت مهدی (عج) باشد.
مراسم با اشاره به این موضوع که مدیران بنیاد با گذشت وفداکاری در این مجموعه فعالیت دارند، افزود: مدیران این مجموعه بدون دریافت مبلغی خودشان تمامی کارها را انجام می‌دهند که این خود دلیلی بر اخلاص این مجموعه است.
کفیل در ادامه گفت: بنیاد مهدویت این استان در حد بضاعت خود فعالیت های خوبی انجام داده است، اما خراسان شمالی ظرفیت‌های خوبی در زمینه مهدویت دارد که باید از تمام این ظرفیت‌ها استفاده شود.
وی در پایان ضمن تشکر از فعالیت‌های انجام گرفته توسط مدیر سابق بنیاد استان، برای مدیر جدید آرزوی موفقیت کرد.
آخرین ویرایش
در 1397/12/14 14:46

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366