بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 597 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

اولین نشست تخصصی مهدویت در محل نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.

حجت‌الاسلام متوسل: تمدن مهدوی بر پایه کرامت انسان‌ها پایه گذاری شده است و اگر انسان بتواند عقلانیت را بر شهوانیت و مادیت ترجیح دهد، می‌تواند خود را مدعی زمینه سازی ظهور بداند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد، اولین نشست از سلسله نشست های تخصصی مهدویت با موضوع "قرآن و مهدویت"، با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر متوسل مدیرعامل بنیاد در روز جمعه 1398/02/27 در سالن نشست های نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.
دکتر متوسل در این نشست ، با اشاره به فرازهایی از دعای افتتاح، اظهار کرد: در این دعای شریف بخشی از نمادهای دولت و حکومت آرمانی تبیین شده و آنچه در این دعا از خداوند طلب می کنیم «دولت کریمه» است.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) افزود: در همه حکومت‌ها و تمدن‌ها دو مسئله سخت افزار و نرم افزار مورد توجه است؛ سخت افزار، امکانات و تجهیزاتی است که تمدن‌ها برای پیشرفت و توسعه خود مهیا می‌کنند و نرم افزار فکر و اندیشه و ارزش‌هایی است که تمدن بر پایه آن استوار می‌شود.
متوسل با بیان اینکه تمدن مهدوی بر پایه کرامت انسان‌ها پایه گذاری شده است، اظهار کرد: خداوند برای انسان‌ها دو نوع کرامت قرار داده که شامل کرامت ذاتی و کرامت اکتسابی است؛ کرامت ذاتی همان عقل است که به انسان داده و به هیچ موجود دیگری نداده و به وسیله آن انسان را نسبت به سایر موجودات برتری داده است.
وی ادامه داد: کرامت اکتسابی انسان‌ها با تلاش و تمرین به دست می‌آید و آن، تقوا است و تقوا که پس از «ایمان» و «عمل صالح» پرکاربردترین واژه در قرآن کریم است، حیطه وسیعی دارد که فراتر از پرهیزکاری است و یک حیطه و ملکه نفسانی محسوب می شود.متوسل با طرح این سوال که «آیا آرمان مهدوی در رسالت پیامبران سابقه داشته یا نه»، گفت: بر اساس روایات معتقدیم پیامبران آمده‌اند که بشر را با تزکیه و تعلیم به کرامت برسانند و کرامت اخلاقی را در جامعه ترویج دهند.
وی با بیان اینکه دولت و حکومت مهدوی بر پایه اخلاق و معنویت است، تاکید کرد: اگر انسان بتواند عقلانیت را بر شهوانیت و مادیت ترجیح دهد، می‌تواند خود را مدعی زمینه سازی ظهور بداند ودر غیر این صورت، چنین جامعه ای نمی تواند زمینه ساز ظهور باشد.

به نقل از خبرگزاری شبستان
آخرین ویرایش
در 1398/2/28 16:44

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366