بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 597 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

دومین نشست تخصصی مهدویت با عنوان چهار گام تحقق زندگی مهدوی در محل نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.

حجت الاسلام کفیل: در زندگی مهدوی این‌گونه نیست که امام(ع) به سمت مردم برود و یا مردم از امام دعوت کنند که بیاید؛ بلکه این جامعه است که باید به سمت امام(عج) حرکت کند.
حجت الاسلام «محمدصادق کفیل» در نشست «زندگی مهدوی» که روز یکشنبه 1398/02/29 در سالن نشست‌های تخصصی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن تهران برگزار شد، با بیان اینکه در زندگی بر پایه امامت، باید جامعه به سمت امام حرکت ‌کند، گفت: در زمان امام حسین(ع)، مردم کوفه حضرت را به طرف خود خواندند و از امام خواستند که به طرف کوفه حرکت کنند، چرا که مردم کوفه احساس نیاز می‌کردند.
معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد ادامه داد: در زندگی مهدوی این‌گونه نیست که امام به سمت مردم برود و یا مردم از امام دعوت کنند که بیاید؛ بلکه این جامعه است که باید به سمت امام برود و خود را آماده سفر به سمت امام کند.
کفیل تصریح کرد: در جامعه شیعی در طول تاریخ افراد مهدوی کم نداشتیم اما آنها زندگی‌شان را بر اساس آمدن امام(ع) پایه‌ریزی کردند در حالی که باید تعریف خود را در در این زمینه تغییر دهند به طوری که مهیای سفر به سمت امام باشند و در این راستا حرکت کنند.
وی با تاکید بر اینکه در زندگی مهدوی باید افق، هدف و نگاه داشته باشیم، اظهار کرد: باید وسایل سفر خود را برای حرکت آماده کنیم و خود را مهیا کرده باشیم؛ زندگی وقتی امام زمانی می‌شود که مقصد داشته باشیم و مقصد ما امام زمان(عج) باشد.
کفیل تاکید کرد: برای رسیدن به مقصد که همان امام زمان (عج) است، باید جایگاهی را برای خود تعریف کنیم که جایگاه رهبری است؛ یعنی ما باید بخواهیم که در نظام حکومت امام زمان(عج) رهبر شویم.
وی گام سوم زندگی مهدوی را داشتن امید خواند و افزود: برای اینکه فرد در جامعه مهدوی رهبر شود، باید امید داشته باشد و با این امید، اطرافیان را نیز همراه کند.
کفیل خاطرنشان کرد: گام چهارم نیز این است که فرد، جامعه را برای رساندن به زندگی مهدوی با خود همراه کند.

به نقل از خبرگزاری شبستان
آخرین ویرایش
در 1398/3/4 12:38 توسط حسین رعیت‌پور

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366