بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 593 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

ضیافت افطار مهدوی با حضور خانواده های بنیاد، مربیان و مهدی یاوران استان تهران برگزار شد.

حجت الاسلام کفیل معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد: خداوند در قرآن می فرماید برای شما از جنس خودتان کسانی را برای آرامش خلق کردم و در بین همسران مودت و رحمت قرار دادم و برای اینکه خانواده ای بتواند مهدوی باشد باید این دو واژه در خانواده تجلی پیدا کند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد، در بیست و پنجمین شب از ماه مبارک رمضان، ضیافت افطار مهدوی با حضور مهندس آیت الهی عضو هیأت امنا و هیأت مدیره بنیاد، حجت الاسلام والمسلمین کفیل معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد، مدیران و مسئولین بنیاد استان تهران و مربیان و مهدی یاوران استان و خانواده ایشان برگزار شد.
در ابتدای این مراسم ، حجت الاسلام عباسعلی پور مدیربنیاد استان از اعزام 35نفر از اساتید و مبلغین به 60 مرکز و مجموعه ی متقاضی در ایام نیمه شعبان سال 98، اجرای نزدیک به 400 نفر ساعت برنامه در قالب سخنرانی، پرسش و پاسخ و برنامه های متنوع فرهنگی، اجرای برنامه شکوفه های انتظار در 22 مدرسه، برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب مهدوی در 16 مکان از مراکز فرهنگی تهران، استفاده از 6 نفر از اساتید مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم در برنامه های فرهنگی استان، تهیه و اهدای 1000 بسته نوشت افزاری برای سیل زدگان منطقه پلدختر به عنوان گوشه ای از فعالیت های این بنیاد اشاره کرد.
عباسعلی پور افزود: در استان تهران قرارگاه هایی تحت عنوان قرارگاه های انتظار در مناطق مختلف با حضور خواهران و برادران داوطلب فعالیت می نمایند و کارهای خوبی در این قرارگاه ها انجام میگیرد که از جمله ی این فعالیت ها میتوان به عیادت از بیماران در روز نیمه شعبان در قالب طرح مهر مهدوی و توزیع 300 بسته خوراکی و فرهنگی مهدوی در بین کودکان کار و کودکان نیازمند اشاره کرد.
این گزارش می افزاید: دیگر سخنران این مراسم حجت الاسلام کفیل معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد بود که به بیان ابعاد خانواده مهدوی با توجه به آیات و روایات پرداختند.وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم که می فرماید برای شما از جنس خودتان کسانی را برای آرامش خلق کردم و در بین همسران مودت و رحمت قرار دادم گفت: برای اینکه خانواده ای بتواند مهدوی باشد باید این دو واژه در خانواده تجلی پیدا کند.
کفیل افزود:علامه طباطبایی در المیزان مودت را به معنای محبت توام با عمل تعریف کرده اند و این معنا در مورد اهل بیت پیامبر صلوات الله علیهم هم به کار رفته است . آنچا که قرآن می فرماید: قل لا اسئلکم علیه اجرا الا الموده ... یعنی عشق به اهل بیت باید نشان داده بشود.
معاون فرهنگی بنیاد گفت: درخصوص وصف دوم که رحمت است، در نماز میخوانیم که خداوند در وصف خودش می فرماید: رحمان و رحیم، در وصف نبی خاتم میخوانیم: رحمه للعالمین و در مورد امام عصر هم داریم رحمت الواسعه و در مورد زن و شوهر هم این واژه آمده است .
کفیل افزود : رحمت را مفسرین به "توجه بدون توقع" معنا کرده اند. به این معنی که زن و مرد در نظام زندگی هر کاری که برای یکدیگر انجام میدهند، این را مدنظر داشته باشند که دارند با خدا معامله می کنند. وی گفت به فرموده خداوند اگر هریک از همسران کاری برای خدمت به دیگری انجام دهد، پاداش آن به قدری است که فقط خداوند از عهده جبران آن بر می آید.
کفیل گفت: برای این که انسان در نظام زندگی بتواند مودت ورحمت داشته باشد باید جایگاه طرف مقابلش را بشناسد. وی با اشاره به این روایت که حق انسان مؤمن از حق خانه خدا بیشتر است، گفت: اگر مسلمانی با همسرش ناسازگاری کند، سبب غضب و ناراحتی امام زمان علیه السلام خواهد شد.
وی افزود: در روایت از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله داریم که بعد از شرک، بزرگترین گناه اذیت کردن همسر است و بعد از ایمان بالاترین نعمت کسی است که با همسرش مدارا می کند ومی فرماید: مردی که با همسرش مدارا کند و با او نرمی و ملاطفت داشته باشد ، هر روز اجر صد شهید به او داده می شود و زنی که با شوهرش مدارا کند، هر روز اجر هزار شهید به او داده می شود.
کفیل با استناد به روایتی از امام رضا علیه السلام که می فرماید: امام برای افراد از پدر و مادر دلسوزتر است، گفت اگر خدای نکرده کسی با خانواده خود بدرفتاری کند، امام بیش از همه ناراحت خواهد شد زیرا رابط زندگی خانوادگی حضرت حجت علیه السلام هستند و اگر امام و اهل بیت به خانواده ها وارد شود، به اعضای خانواده به عنوان شیعه اهل بیت علیه السلام نگاه کرده می شود.
کفیل در بخش پایانی سخنان خود از بازی با فرزند به عنوان عبادت پر ثوابی که جایگزینی ندارد، یاد کرد و از مربیان خواست که در کلاس های خود پدر و مادرها را به این مهم سوق دهند.
این گزارش می افزاید: در پایان این برنامه از فعالین عرصه مهدویت استان با اهدای جوایزی تقدیر گردید.عکس عکس عکس عکس عکس عکس عکس
دریافت فایل مربوط به این مطلب پس از ‌ثبت‌نام و ورود امکان‌پذیر است!
آخرین ویرایش
در 1398/3/11 12:50

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366