بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 602 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

آیت‌الله مجدهاشمی: منتظران واقعی باید برای مقدمه‌سازی ظهور تلاش کنند

آیت‌الله مجدهاشمی تاکید کرد: امروز شیعیان اهل‌بیت(ع) به عنوان منتظران واقعی ظهور امام زمان(عج) باید همه فرصت‌ها و لحظات عمر خود را برای مقدمه‌سازی ظهور و تشکیل امت آخرالزمان به کار بگیرند.
به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین «مجد هاشمی» شامگاه شنبه، ۷ دی‌ ماه در مسجد جامع غدیر به سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: مرگ و عالم آخرت از جمله مسائل بسیار مهمی است که انسان باید به آن توجه خاص داشته باشد.
این استاد حوزه علمیه افزود: در آیات قرآن کریم بسیار به یادآوری مرگ تذکر داده شده است زیرا اگر به این مساله توجه کنند سبب سازندگی انسان‌ها می‌شود و آنها را در مسیر صلاح و رستگاری قرار می‌دهد.
وی با بیان اینکه مرگ وسیله و حقیقتی است که انسان را از عالم دنیا به آخرت انتقال می‌دهد، گفت: انتقال از دنیا به آخرت مهمترین و بزرگترین رویداد زندگی انسان است که باید برای آن انسان به همراه خود ذخیره‌ای از اعمال صالح داشته باشد.
حجت الاسلام مجد هاشمی با تاکید به اهمیت و حساسیت مرگ، تاکید کرد: زمانی که مرگ انسان فرا می‌رسد دیگر فرصت زندگی و انجام اعمال نیک به پایان رسیده است به همین دلیل مرگ حساسیت و اهمیت زیادی برای انسان دارد.
این استاد حوزه علمیه تاکید کرد: تنها دنیا فرصت و محل انجام اعمال نیک و صالح است در جهان آخرت انسان نمی‌تواند عمل صالحی را انجام دهد.
وی با بیان اینکه اگر امت اسلام به دستورات پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) عمل کنند آنها بهترین انسان‌های روی زمین خواهند بود، اظهار کرد: درباره این موضوع پیامبراکرم(ص) فرمودند هر کس شیعه واقعی امیرمومنان امام علی(ع) باشد، از بهترین‌های امت من خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین مجد هاشمی افزود: امروز شیعیان اهل‌بیت(ع) به عنوان منتظران واقعی ظهور امام زمان(عج) باید همه فرصت‌ها و لحظات عمر خود را برای مقدمه‌سازی ظهور و تشکیل امت آخرالزمان به کار بگیرند.
وی با بیان اینکه پس از ائمه معصومین(ع) شیعیان واقعی جایگاه و موقعیت بزرگی در هستی دارند، گفت: شیعه واقعی با شناختی که از جایگاه خود دارد عمر و فرصت خود را تلف نکرده و همواره به انجام اعمال صالح می‌پردازد.
این استاد حوزه علمیه در پایان خاطرنشان کرد:‌ شیعه بودن انسان صرفا با اسم و عنوان نیست بلکه اعمال شخص نشان‌دهنده شیعه بودن او است بر همین اساس صرف یدک کشیدن نام شیعه عامل نجات انسان نیست.
آخرین ویرایش
در 1398/10/10 12:03

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366