بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 602 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حجت الاسلام والمسلمین عالی: آنها که به باطل علاقه دارند هنگام بحران و خطر، امام زمان(عج) را تنها می‌گذرانند

حجت الاسلام عالی با بیان‌اینکه امام زمان(عج) علی‌رغم آنکه محبوب قلب شیعیان است اما در غیبت و غربت به سر می‌برد، گفت: آنان که به تعلقات باطل علاقه دارند هنگام بحران و خطر، از مسیر حق خارج شده و ولی خدا را تنها رها می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین «مسعود عالی» شامگاه شنبه، ۵ بهمن در مراسمی به مناسبت ایام فاطمیه در مسجدالهادی(ع) برگزار شد، اظهار کرد: پیامبر(ص) چنان نزد اصحاب عزیز بودند که قطرات وضوی ایشان را برای تبرک می‌بردند در ایام فاطمیه باید به این فکر کنیم که چه شد آنها پس از حضرت رسول(ص)، دختر ایشان حضرت زهرا(س) را به شهادت رساندند.
این استاد حوزه علمیه بیان کرد: با مرور تاریخ شاهد این هستیم که اولیاء الهی در بیشتر مواقع تنها بودند و یاری توسط مردم یاری نشدند امروز هم امام عصر(عج) با اینکه محبوب قلب شیعیان است اما در غیبت و غربت به سر می‌برند.
وی با بیان اینکه عجب یکی از آفات و آسیب‌های خوبان است، گفت: کبر، حرص و حسد سه محور کفر است، شیطان به علت کبر و استکبار در مقابل خداوند درباره سجده بر انسان اطاعت نکرده و از درگاه الهی رانده شد.
حجت الاسلام والمسلمین عالی با بیان اینکه کمالات انسانی نوری از جانب خداوند است به همین علت انسان نباید به برخی کمالات وجودی خود تکبر بورزد، ابراز کرد: در بندگی الهی کبر و عجب برای بنده معنا و مفهوم ندارد بندگان حقیقی خداوند از همه کمالاتی که به آنها عطا شده در مسیر کسب رضای الهی بهره‌برداری می‌کنند.
این استاد حوزه علمیه افزود:‌ دلیل اصلی مشکلات و گرفتاری‌ انسان‌ها در اثر اعمال ناپسند آنها است بر همین اساس ما نباید خداوند را مقصر سختی و مشکلات خود بدانیم بلکه باید اعمال خود را بررسی کرده و ریشه مشکلات را در اعمال و رفتار خود پیدا کنیم.
وی با بیان اینکه انسان باید در مقابل اولیاء الهی تسلیم و مطیع محض باشد چراکه آنان مخزن اسرار الهی هستند، تاکید کرد: انسان باید خود را برای خدمت به ولی خدا آماده کند در غیر این صورت نمی‌تواند مطیع و تسلیم ایشان باشد و همگام با ولی خدا در مسیر حق قدم بردارد.
حجت الاسلام والمسلمین عالی با بیان اینکه وابستگی‌ها و تعلقات خوب یا بد از عوامل جدایی انسان از ولی خدا است، گفت: تسلیم و مطیع محض ولی خدا بودن انسان را از گمراهی به هنگام بحران و حوادث حفظ می‌کند؛ خوارج با شعار دفاع از مقدسات یعنی قرآن، مقابل امیرمومنان امام علی(ع) این قرآن ناطق ایستادگی کردند و شکست را به ایشان تحمیل کردند، این نشان می‌دهد که تعلقات نفسانی از جمله عوامل تنها گذاشتن ولی خدا است.
این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه باید مراقب باشیم تعلقات به هر شک‌اش ما را از اولیاء الهی جدا و دور نکند، خاطرنشان کرد: آنان که به تعلقات باطل علاقه دارند به هنگام بحران و خطر از مسیر حق خارج شده و ولی خدا را تنها رها می‌کنند.
آخرین ویرایش
در 1398/11/8 11:57

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366