بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 602 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حجت الاسلام بهروزی لک: نباید با نگاه تدافعی به آموزه های انتظار بنگریم

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر این که نباید با نگاه تدافعی به آموزه های انتظار بنگریم، گفت: این آموزه نیازمند کارهای ایده ای و خلاق است.
به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، حجت الاسلام «غلامرضا بهروزی لک» عصر روز(پنجشبه 3بهمن) در اختتامیه همایش «نظریه انتظار در اندیشه آیت الله العظمی خامنه ای» که در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، در ارائه گزارشی از کمیسیون تخصصی «جامعه منتظر: راهبردها و آسیب ها» اظهار داشت: بعد از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی آثار و برکات زیادی را شاهد هستیم که از جمله آنها همین همایش را می‌ توانیم اشاره کنیم.
عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) بیان داشت: به عقیده من این نشست در حد آموزه های انتظار و همچنین در حد افکار رهبر معظم انقلاب نبود و من شخصا این احساس را داشتم که شأن کار رعایت نشد و بهتر بود که همایش به شکل گسترده تری برگزار می‌ شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما در این کمیسیون 13 مقاله داشتیم که 10 مورد ارائه شد؛ اولین مقاله در ارتباط با موقعیت ها و جایگاه روحانیت در جامعه منتظر بود که نویسنده با تأکید بر اندیشه های رهبر معظم انقلاب از الگوی تحلیلی راهبردهای چهارگانه استفاده کرده بود.
حجت الاسلام بهروزی لک با بیان این که نباید با نگاه تدافعی به آموزه های انتظار بنگریم، گفت: در ارتباط با بحث مهدویت ما باید رویکرد ایده ای داشته باشیم و دوستان تأکید داشتند که انقلاب اسلامی این زمینه را فراهم کرده است.
وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان ساخت: مقاله دیگر آسیب شناسی تاریخی انتظار از دیدگاه مقام معظم رهبری بود که آقای حمیدرضا مطهری آن را تألیف کرده بودند و در این مقاله به بیان نکات مهمی پرداخته بودند.
پژوهشگر علوم سیاسی یادآور شد: معرفی مهدویت به عنوان نظام جایگزین نظام های بشری از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود و همین طور روش های مقابله و پذیرش دشمنی و ایجاد قرارگاهی برای مقابله و مقابله آگاهانه و فعال با دشمنان نیز مورد بررسی قرار گرفته بود.
وی با تأکید بر توجه به رویکرد تاریخی به مباحث مهدویت گفت: روایات مهدوی نه تنها از نظر سند بلکه از نظر محتوا و مطالب نیز قابل توجه به مباحث تاریخی است؛ آسیب شناسی جریان های انحرافی مهدویت در شبه قاره هند و پاکستان با تأکید بر اندیشه مقام معظم رهبری نیز در مقاله دیگری مورد بررسی قرار گرفت.
حجت الاسلام بهروزی لک در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: دو نفر از فضلای عراقی نیز در این کمیسیون به ایراد بحث پرداختند؛ آقای طلال حسن الطلیباوی و خالد غفوری الحسنی به مباحث مهدویت، آسیب ها و موضوعات و راهکارهای انتظار پرداختند.
آخرین ویرایش
در 1398/11/8 12:01

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366