بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 602 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

با حضور مدیرعامل بنیاد ، دومین همایش مهدویت و انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی: دومین همایش مهدویت و انقلاب اسلامی روز یکشنبه مورخ 1398/11/20 در محل حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان با حضور مدیرعامل بنیاد، مدیر و کارکنان بنیاد استان، مسئولین، بسیجیان، مهدی یاوران و مربیان مهدوی استان برگزار شد.
در این همایش حجه الاسلام والمسلمین دکترمحمود متوسل آرانی، مدیر عامل بنیاد با تاکید بر این که در دنیا انقلاب های زیادی به وقوع پیوسته اما انقلاب اسلامی ایران دو ویژگی مهم در میان همه انقلاب ها داشته است، افزود: اولین ویژگی آن که در کمتر انقلابی دیده شده که همه اقشار جامعه در آن حضور داشته باشند اما در طی 41 سالی که از عمر با برکت انقلاب اسلامی گذشته همواره از هر قشری در صحنه های مختلف آن مشارکت داشته و همراهی کرده اند؛ دوم آن که رهبری این انقلاب را مرجع و عالم دینی بر عهده دارد که در دیگر انقلاب ها عموما شخصیت های ملی بوده است.
وی با بیان اینکه اگر قرار است انقلابی تداوم پیدا کند باید همه اقشار جامعه در آن مشارکت داشته باشند، گفت: موتور محرک انقلاب اسلامی و منشا آن اعتقاد مردم به مهدویت و قیام و ظهور امام زمان (عجج) است. در کشورهای اسلامی همه مسلمانان اعتقاد دارند در آخر الزمان فردی از نسل رسول خدا(ص)قیام و جهان را پر از عدل و داد می کند. بر این اساس وظیفه ما در دوران غیبت این است که به فرمایش رهبران دینی، رسول خدا(ص) و پیامبران و عالمان دینی رجوع و از آنان اطاعت پذیری داشته باشیم.
مدیر عامل بنیاد گفت: حرکت و حضور مردم در خیابان ها برای تبعیت از مهدویت بود باید این هدف را تا جایی پیش برد که پرچم انقلاب اسلامی را به دست صاحب اصلی آن بسپاریم.
وی خاطر نشان کرد: دهه فجر از سوره فجر آمده است اگر زمانی یک حرکت الهی صورت گیرد آن ایام مقدس و مورد سفارش دین است. خداوند به قدرت خود به برانداختن قدرت های طاغوتی گذشته تاکید کرده امروز اگر مومنین و مسلمانان با هم متحد و در اجرای احکام دین استوار باشند و بر علیه دشمنان قیام کنند خداوند فرعون های زمان را سرنگون می کند.
متوسل افزود: انقلاب اسلامی ایران محدود به ایران نبود حرکت امام راحل فقط برای ایران نبود،شعار قبل از انقلاب «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» بود که در ایران محقق شد.اولین برکت انقلاب اسلامی که نسل جوان نباید فراموش کند این بود که نظام شاهنشاهی به نظام جمهوری تبدیل شد، دومین اثر انقلاب این بود که کشور به استقلال رسید در تمامی جنبه های سیاسی، نظامی، اقتصادی و ...؛ به طوری که قبل از انقلاب در امور نظامی کاملا وابسته بودیم و امروز حتی یک مستشار خارجی در کشور نیست و ارتش هم علاوه بر اینکه مستقل شد به قدرت اول منطقه نیز مبدل شد.
وی با تاکید بر این مطلب که مشکلات به کم کاری برخی از مسئولین بر می گردد، گفت: ما به جمهوری اسلامی رسیده ایم انقلاب اسلامی امروز حرف خود را در دنیا می زند اگر امروز برخی از کشورها در مقابل آمریکا و اسرائیل ایستادگی می کنند به برکت انقلاب اسلامی است. که امروز دشمنان اسلام را زمینگیر کرده است.
وی افزود: امروز آمریکا در منطقه ما و اسرائیل در کشور خودش زمینگیر شده است. ما مسلمانان وظیفه داریم برای حمایت از کسانی که در ظلم هستند دفاع کنیم زیرا اسلام مرز ندارد؛ امروز شاهد آن هستیم که در آمریکا در ایام محرم به نام امام حسین(ع) مردم در خیابان های نیویورک حضور یافته و نماز ظهر را در خیابان اقامه می کنند این از برکات انقلاب اسلامی است که حرف خود را در دل دشمن اجرا کرده است.
این گزارش می افزاید: درحاشیه این همایش از خدمات فعالین مهدوی استان توسط مدیرعامل بنیاد تقدیر شد.

عکس عکس
آخرین ویرایش
در 1398/11/23 10:53

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366