بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 597 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

علت اصلی بحران‌ها عوامل انسانی است نه غفلت از امام زمان(عج)/ نظام فکری اهل بیت(ع)، شیعه را قوی تربیت کرده است.

حجت‌الاسلام فوادیان:تنها علت گرفتاری‌های ما غفلت از امام زمان(عج) نیست،شبکه‌های وهابی شبهه می‌کنند که چرا درکشور امام زمان(عج)چنین بلایایی رخ می‌دهد درحالی که درعصر نبوی هم زلزله و سیل رخ داد.نباید ازعوامل انسانی غافل شد.
به گزارش خبرگزاری شبستان، شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان به ویژه ایران و اختلالاتی که این بیماری و ترس و اضطراب ناشی از ابتلا به آن در روند زندگی مردم ایجاد کرده، باب شایعات و اظهارنظرهای بی پایه و اساس را نیز باز کرده و بازار آنها را رونق بخشیده است.
در این میان آموزه های دینی به ویژه مباحث مهدوی نیز از این شایعات و اظهارنظرها مصون نمانده است چنان که در بحبوحه بررسی علل و عوامل بروز و ظهور این بلایا، در برخی کلیپ ها و متن های شبکه های اجتماعی عللی همچون دوری از امام زمان(عج) و غفلت از آن وجود مقدس به عنوان علت شیوع کرونا معرفی می شود.
در بررسی صحت و سقم چنین ادعاهایی و نیز ارائه پاسخ منطقی به آن، خبرگزاری شبستان با حجت الاسلام والمسلمین «محمدرضا فوادیان»، کارشناس مباحث مهدوی گفت وگویی داشته است که در ادامه می آید:
حجت الاسلام «محمدرضا فوادیان» با بیان اینکه نمی توان گفت علت گرفتاری های اخیر کشور، غفلت از امام عصر(عج) است، اظهار کرد: چه بسیارند کشورهایی که نه فقط از حجت خدا بلکه از خود خدا غافل هستند اما درگیر این بلایا نشده اند. از این رو، تنها علت گرفتاری های ما غفلت از حجت خدا و انجام گناهان نیست، بلکه عوامل انسانی و طبیعی هم دست به دست هم می دهند مثل نوع سبک زندگی، عدم رعایت بهداشت و ... تا چنین مسائلی بروز کند.
این عضو هیئت علمی مرکز تخصصی مهدویت با طرح این پرسش که «چرا کشورهای مملو از ظلم و فساد دچار بلایا نمی شوند؟»، تصریح کرد: مردم ایران نه تنها از حجت خدا(عج) غافل نیستند بلکه ذکر «اللهم عجّل لِوَلیک الفرج» زمزمه دائم لب های آنها است.
وی ادامه داد: جنگ علیه ما ابعاد مختلف دارد، زمانی سخت است و زمانی اطلاعاتی و در برهه ای دیگر میکروبی برای فلج کردن اقتصاد ایران و در پی آن درهم کوبیدن اقتدار کشور؛ در چنین شرایطی باید استقامت و اقتدار داشته باشیم.
حجت الاسلام فوادیان با تاکید بر اینکه در هنگام بروز بلایا و شیوع بیماری ها نباید مسائل دنیای و عوامل انسانی را نادیده گرفت، گفت: متاسفانه شبکه های وهابی در برنامه ای به نام «تریبون آزاد» شبهه افکنی می کنند که چرا در کشور امام زمان(عج) انقدر بلایا و مشکلات وجود دارد؟. در پاسخ باید گفت در عصر حیات پیامبر(ص) هم سیل و زلزله آمد، وقتی ما روی گسل خانه می سازیم، دچار زلزله می شویم.
این استاد حوزه علمیه تاکید کرد: ما با نرم افزار دینی ای که در اختیار داریم، می توانیم تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم نظام فکری اهل بیت(ع)، شیعه را اینطور قدرتمند کرده است. لذا چه کمبود امکانات، چه شیوع ویروس ها و چه تحریم ها اگرچه تهدید هستند اما ما می توانیم آنها را تبدیل به فرصت کنیم. چنان که انس با خدا در ماه رجب، استغفار به درگاه او و توجه بیشتر به واسطه فیض یعنی امام عصر(عج) و استمداد از ایشان، به رفع و دفع گرفتاری ها کمک می کند.
وی ادامه داد: ما با انجام اعمال، اذکار و اوراد ماه های رجب و شعبان می رسیم به ماه مبارک رمضان و در آن از خدا می خواهیم: «اللهم اشف کل مریض»، این یعنی داشتن نگاه جهانی یعنی اگر در کشور دیگری هم کسی به کرونا مبتلا شود، منتظران امام مهدی(عج) مغموم می شوند.
حجت الاسلام فوادیان با بیان اینکه یاران امام زمان(عج) جهانی فکر می کنند، گفت: چون جهان با ظهور تحت سیطره حکومت واحد جهانی قرار می گیرد، از این رو، منتظر واقعی باید متحد و همدل با عالم هستی باشد؛ منتظر واقعی نه تنها از ابتلای یک انسان به بیماری ناراحت می شود بلکه دوست ندارد حتی هیچ حیوان و گیاهی دچار آسیب و آفت شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: یاران امام زمان(عج) جهانی می اندیشند. از خدا می خواهیم به واسطه وجود مقدس امام عصر(عج) به عنوان خلیفه خود روی زمین و واسط فیض الهی، بلایا را رفع و این بیماری جهانی را دفع کند.
آخرین ویرایش
در 1398/12/10 13:14

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366