بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 593 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حجت‌الاسلام میلانی‌نژاد: صبر در شادی و غم را از امام زمان(عج) یاد بگیریم

بدترین گناهی که بخشیده نمی‌شود یاس و ناامیدی از خداوند است. امروز و هر زمان دیگری با ناراحتی مردم، امام زمان(عج) هم ناراحت هستند، از امام زمان(عج) صبر در شادی و غم را یاد بگیریم.
به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام والمسلمین «میلانی‌نژاد» شامگاه دوشنبه، ۱۹ اسفند به مناسبت ایام‌البیض در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به سخنرانی پرداخت و گفت: خداوند در سوره مبارکه بقره می‌فرماید: ما شما را به ترس امتحان می‌کنیم.
این استاد حوزه علمیه افزود: خداوند شما را به چیزهایی امتحان می‌کند که سخت‌ترین این امتحان ترس از بیماری، گرسنگی، مرگ و بسیاری بلایا و مصایب دیگر است.
حجت‌الاسلام والمسلمین میلانی‌نژاد با بیان اینکه بدترین گناهی که بخشیده نمی‌شود یاس و ناامیدی از خداوند است، تصریح کرد: امروز مشاوره‌های فراوانی درباره امید داده می‌شود که نشان از اهمیت این موضوع دارد.
این استاد حوزه علمیه با اشاره به روایتی از حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، ابراز کرد: از گناهان بزرگی که عقوبت دارد ناامیدی از رحمت خداوند است.
وی افزود: حضرت زینب(س) در کربلا همه عزیزان خود را از دست دادند؛ عزیزتر از امام حسین(ع) در دنیا وجود نداشت، در نصف روز این همه بلا بر ایشان وارد شد اما حضرت زینب(س) فرمودند خداوندا این اندک قربانی را از ما بپذیر؛ امروز درگذشت عزیزان توسط کرونا مصیبتی سنگین است اما اگر بلاهای حضرت زینب(س) را یاد کنیم باید صبور باشیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین میلانی‌نژاد با بیان اینکه خداوند شاهد احوال ما است بنابراین بر او توکل کنیم، گفت: تا امروز ما بحران‌ها و مشکلات عدیده را پشت سر گذاشتیم خداوند همراه ما بوده و ما را یاری کرده است درباره بیماری کرونا هم ما را یاری خواهد کرد.
این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خداوند صابران را بشارت داده است، اظهار کرد: تمام مقامات ظاهری و معنوی همه از دست می‌روند آنچه باقی می‌ماند باورهای الهی و یاد خداوند است.
وی بیان کرد: این بیماری کرونا که همه دنیا را در برگرفته، نشان داد که با وجود همه پیشرفت‌های علمی نباید به خود مغرور باشید و در همه حال باید از خداوند طلب یاری کنید.
حجت‌الاسلام والمسلمین میلانی‌نژاد بیان کرد: مومن مومن نیست مگر اینکه سه صفت در او وجود داشته باشد؛ یک صفت از خداوند، یک صفت از پیامبر(ص) و یک صفت هم از امام زمان(عج).
این استاد حوزه علمیه افزود: از خداوند ستارالعیوب بودن و رازداری را یاد بگیریم، خداوند گناه بنده خود را افشا نمی‌کند، کسانی که اسرار خانواده خود را آشکار می‌کنند، بسیار در اشتباه هستند.
وی ادامه داد: صفت دیگر این است که از پیامبر(ص) مدارا با مردم را یاد بگیریم، همه مردم در یک سطح از عقل و خوبی نیستند و باید با هر کس به میزان عقل او صحبت کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین میلانی‌نژاد اضافه کرد: امروز و هر زمان دیگری با ناراحتی مردم امام زمان(عج) هم ناراحت هستند، از امام زمان(عج) صبر در شادی و غم را یاد بگیریم.
استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از امیرمومنان امام علی(ع) گفت: هر کس بر گرفتاری و بلا صبر نکند دچار دو بلا می‌شود؛ علت این بیان حضرت(ع) این است که انرژی منفی سبب افزایش گرفتاری انسان می‌شود و سبب می شود انسان درهای رحمت الهی را به روی خود ببندد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: رحمت الهی همواره در حال بارش است اگر ما مانع درست نکنیم، بزرگترین عامل برطرف کردن موانع، امید به رحمت الهی است، نخستین قسمت دعای ماه رجب همه همواره بر امید به خدا اشاره دارد.
آخرین ویرایش
در 1398/12/20 12:54

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366