بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 594 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حجت‌الاسلام بی‌آزار تهرانی: امام زمان(عج) به یاد ما است/ منتظر واقعی در خلوت و جلوت به رضایت ولی‌عصر(عج) توجه دارد

این استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه امام زمان(عج) به یاد ما است، گفت: منتظر واقعی کسی است که به این لطافت معنوی برسد که در خلوت و جلوت در پی رضایت امام زمان(عج) باشد.
به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین «احسان بی آزار تهرانی» در سخنانی با عنوان «امام زمان(عج) به یاد ما است...»، اظهار کرد: سیدبن طاووس می گوید: امام زمان(عج) را در سرداب مقدس دیدم که در سجده ضجه می زدند و گریه می کردند، گوش سپردم و شنیدم که امام زمان(عج) برای سبکباری شیعه اشک می ریزند و ناله می کنند.
این کارشناس مذهبی ادامه داد: امام زمان(عج) به شیخ مفید فرمودند: ما فراموش تان نکرده ایم که اگر چنین بود با این همه دشمنی های موجود تا حالا سفره تان را جمع کرده بودند و چیزی به نام شیعه باقی نمی ماند. ... ای کاش این یاد دوطرفه باشد.
وی تاکید کرد: فرهنگ انتظار ناب شیعی این است که همه مدیریت زندگی و شخصیتی مان را طبق رضایت امام زمان(عج) قرار دهیم، اگر کسی به اینجا رسید، منتظر واقعی است و درک کرده که انتظار چیست.
حجت الاسلام بی آزار تهرانی در ادامه بیان کرد: در این دوره ای که امواج لرزش ها و لغزش های دینی در حال هنگامه است، ما وظایفی نسبت به امام حی و ناظر و کریم خود داریم که اگر این وظایف را انجام دهیم، انتظار ما واقعی است، اینکه لحظه به لحظه آقا امام زمان(عج) از ما راضی باشند.
این استاد حوزه علمیه ابراز کرد: از آقاسید عبدالکریم کشمیری (کسی که علم استخاره را امیرالمومنین(ع) به ایشان عطا کرده بود) شنیدم در منزل مرحوم آقاسیدعلی گلپایگانی که تعریف کرد: کسی پرسید چگونه امام زمانی شویم، پاسخ داد: امام زمان(عج) لطیف است باید لطیف شوید تا امام زمانی شوید «نوریان مر نوریان را جاذب اند».
وی اضافه کرد: اگر می خواهیم منتظر واقعی باشیم باید همه شئون زندگی مان منتظرانه باشد نه فقط در هیئت و جو مذهبی. شیخ رضا سراج می گفت: بسیاری از آنها که دم از امام زمان(عج) می زنند شبیه آبکش هستند!! یعنی برخی تا زمانی که در مهدیه، زیارت و جمکران و جو معنوی هستند یابن الحسن(عج) می گویند اما همین که پشت میز اداره و کاسبی و یا برای مثال جوانان در فضای مجازی قرار می گیرند، امام زمان(عج) را یادشان می رود.
حجت الاسلام بی آزار تهران در پایان خاطرنشان کرد: منتظر واقعی کسی است که به این لطافت معنوی برسد که در خلوت و جلوت در پی رضایت امام زمان(عج) باشد، به تعبیر این بیت: «بی قیمتم و جز تو خریدار ندارم/ گیرم بخرندم نخرندم به کسی کار ندارم».
آخرین ویرایش
در 1398/12/20 12:41

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366