بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 559 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

جلسه شورای سیاستگذاری، هماهنگی و راهبری فعالیت های مهدوی استان گیلان تشکیل شد/ آیت الله فلاحتی: فرهنگ انتظار فرج را بین مردم ترویج کنید.

نماینده ولی فقیه در استان در جلسه مذکور با اشاره به اینکه بالاترین اعمال امت، انتظار فرج است اظهار کرد: فرهنگ انتظار فرج را بین مردم ترویج کنید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد استان، جلسه شورای سیاستگذاری، هماهنگی و راهبری فعالیت های مهدوی استان روز یکشنبه 1398/8/12به ریاست آیت الله رسول فلاحتی در محل دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان تشکیل شد

بالاترین اعمال امت، انتظار فرج است
امام جمعه رشت در جلسه مذکور با اشاره به اینکه بالاترین اعمال امت، انتظار فرج است اظهار کرد: فرهنگ انتظار فرج را بین مردم ترویج کنید.

برگزاری جشن امامت امام زمان(عج) در پیاده راه فرهنگی رشت
در این جلسه ابتدا حجت الاسلام عادلی مدیر بنیاد استان طی سخنانی راهبری فعالیت های مهدوی در استان، گسترش فرهنگ مشارکت و نظارت عام بر فعالیت های مهدوی، هدفمند و هماهنگ نمودن فعالیت های فرهنگی و صیانت از فرهنگ مهدویت در برابر افراد و افکار انحرافی را از اهداف شورای سیاستگذاری مذکور است.
وی افزود: شناسایی فرصت های مردمی و دستگاه ها و نهادهای فرهنگی استان و راهبری، نظارت و ایجاد انسجام و هماهنگی بین موسسات، تشکل ها، کانون ها و گروه های مردمی و فعالیت های مهدوی(عج) در سطح گیلان از وظایف شورای مذکور است.
حجت الاسلام عادلی با بیان این که جلب مشارکت، همکاری و کمک های نقدی و غیر نقدی خیرین مهدوی و دستگاه ها، نهادها، سازمان ها، موسسات، شرکت ها و شخصیت های حقیقی و حقوقی از جمله وظایف شورای سیاستگذاری فعالیت های مهدوی(عج) گیلان است، تصریح کرد: تصویب برنامه ها و فعالیت های بومی استان، به ویژه برای مناسبت های نیمه شعبان و نهم ربیع از دیگر وظایف شورای مذکور محسوب می شود.
در ادامه جلسه رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان از برگزاری ویژه برنامه های نهم ربیع در نقاط مختلف استان خبر داد و افزود: غروب پنجشنبه هفته جاری، جشن امامت امام زمان(عج) در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می شود.

جوان گرایی در برنامه های مهدویت لحاظ شود
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در جلسه مذکور بر لحاظ کردن جوان گرایی در برنامه های مهدویت تاکید کرد و گفت: شبهه زدایی و مقابله با شبهه افکنی در موضوع مهدویت بسیار مهم است و از اولویت ها محسوب می شود.
محمدباقر باقرزاده تصریح کرد: ایجاد فضای شاد و مفرح در استان و تبدیل نهم ربیع به جشن بزرگ مذهبی و ملی حائز اهمیت است.

توجه به بیانیه گام دوم رهبری در برنامه های جشن امامت امام زمان(عج)
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در جلسه مذکور با تاکید بر توجه به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری در مراسم امامت امام زمان(عج) اظهار کرد: اصرار بر این باشد که انقلاب اسلامی زمینه ساز تمدن نوین است زیرا ملتی که بتواند تمدن سازی کند این انتظار پویا است.
حجت الاسلام سعید مهدوی، خواستار برگزاری کلاس هایی توسط آموزش و پرورش برای گفتمان انتظار شد و بیان کرد: مناسک بسیاری توسط علما برای امامت امام زمان(عج) بیان شده و احیای این مناسک در ترویج فرهنگ مهدویت اثرگذار است
و در پایان احکام صادره بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان گیلان به اعضای شورای سیاست گذاری و پشتیبانی استان توسط ریاست جلسه اهدا گردید.
این گزارش می افزاید در پایان جلسه، حجت الاسلام عادلی آقای محمد رضا عاشورزاده (رئیس اسبق آموزش و پرورش ناحیه دو رشت) را به عنوان معاون فرهنگی بنیاد استان معرفی و منصوب نمود.


عکس
آخرین ویرایش
در 1398/8/18 11:41

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366