بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 597 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حجت‌الاسلام رجالی‌تهرانی: زمین و اهل آن حیات خود را مدیون امام زمان(عج) هستند

مولف کتاب «یکصد پرسش و پاسخ پیرامون امام زمان(ع)» با بیان‌اینکه پیامبر(ص)، اهل بیت(ع) خود را امان ساکنان زمین معرفی کرده‌اند، گفت: به برکت وجود امام زمان(عج)، عالم استمرار یافته لذا همه ما حیات خود را مدیون وجود مقدس امام زمان(عج) هستیم.
حجت الاسلام «علیرضا رجالی تهرانی» در طرح آموزشی «در جستجوی خورشید» در پاسخ به این سوال که روایت اگر حجت خدا روی زمین نباشد، زمین اهل خود را فرو می برد، یعنی چه؟؛ اظهار کرد: از امام صادق(ع) روایتی در «غیبت نعمانی» و در بسیاری دیگر از کتب معتبر آمده است که اگر حجت خدا روی زمین نباشد، زمین زیر و رو می شود.
این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: این قانون سنتی الهی است که در روی زمین باید حجت خدا و انسان کاملی وجود داشته باشد، لذا در روایات می بینیم به طور متعدد به این موضوع اشاره شده است چنان که پیامبر(ص) فرموده اند: ستارگان، امان اهل آسمان هستند اگر ستارگان نابود شوند، آسمان هم نابود می شود و اهل بیت(ع) من امان ساکن زمین هستند و اگر نباشند، ساکنان زمین از بین خواهند رفت.
مولف کتاب «یکصد پرسش و پاسخ پیرامون امام زمان(ع)» ادامه داد: وجود مقدس ولی خدا و پیامبران و امامان معصوم(ع) و حجت الهی برکتی دارند و باعث فیض وجود عالم و انسان ها و موجودات می شوند، از این جهت است که در قرآن کریم خدای متعال می فرماید: «وَمَا كَانَ اللَّهُ لِيُعَذِّبَهُمْ وَأَنْتَ فِيهِمْ»(انفال، 33) یعنی ای پیامبر! ما مردم را عذاب نمی کنیم در زمانی که تو در بین آنها هستی یعنی به خاطر وجود تو عذاب را از مردم دور نگاه می داریم.
حجت الاسلام رجالی تهرانی تاکید کرد: این روایات و آیه شریفه در کنار هم نشان می دهند که خدای متعال به برکت وجود امام زمان(عج)، عالم را استمرار و خلقت را ادامه داده است و به خاطر ایشان، خدا فیض و عنایت و نعمت هایش را به مردم عالم ارزانی می دارد و لذا همه ما مدیون وجود مقدس امام زمان(عج) هستیم.
مولف «بررسی و نقد نظرات پروفسور هانری کربن درباره مهدویت» با بیان اینکه ممکن است پرسیده شود، امام غایب چه فایده ای دارد؟، گفت: در روایات است که پیامبر اکرم(ص) فرمودند: به خدایی که جان من در دست او است و من را به رسالت مبعوث کرده، مردم عالم از وجود امام پنهان همچون خورشید در پس ابر استفاده می کنند و با برکت وجود ایشان عالم حیات خود را ادامه می دهد و بدون ایشان زمین و عالم حیات نخواهد داشت.
حجت الاسلام رجالی تهران با بیان اینکه این نگاه محکم الهی و اعتقاد راسخ شیعه است، خاطرنشان کرد: لذا با توجه به این روایت معروف (در ابتدای بحث به آن اشاره شد) ما امامی موجود و موعود داریم که خدای متعال ایشان را برای ما حفظ کرده تا دلیلی برای ادامه حیات جهان باشند. امید است به این نعمت حیاتی واقف شده و قدرشان را بدانیم.
به نقل از خبرگزاری شبستان
آخرین ویرایش
در 1399/2/9 14:07

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366