بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 594 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حجت‌الاسلام نصوری: امام‌محوری شرط بندگی است/ انتظار، زندگی را توحیدمحور می‌کند

حجت‌الاسلام نصوری با اشاره به آموزه‌های مهدوی در آیات قرآن کریم، گفت: امام چشم و گوش خدا و وجه‌الله در زمین است کسی که زندگیش را امام زمانی کند در واقع توحیدمحور عمل کرده است، انسان‌ها ظرفیت این توحیدمحوری را دارند.
حجت الاسلام والمسلمین «محمدرضا نصوری» در گفتگو با خبرگزاری شبستان در تشریح آیات مهدوی قرآن کریم به آیه 41 سوره مبارکه فاطر اشاره و اظهار کرد: خداوند در این آیه شریفه می فرماید: «إِنَّ اللَّهَ يُمْسِكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ أَنْ تَزُولَا وَلَئِنْ زَالَتَا إِنْ أَمْسَكَهُمَا مِنْ أَحَدٍ مِنْ بَعْدِهِ إِنَّهُ كَانَ حَلِيمًا غَفُورًا؛ خداوند می گوید؛ آسمان ها و زمین را نگاه می دارد تا از نظام خود منحرف نشوند و هر گاه منحرف بشوند کسی جز خدا نمی‌تواند آنها را نگاه بدارد. خداوند بردبار و غفور است».
این کارشناس مهدوی تصریح کرد: امام رضا(ع) می فرمایند: آن حجت خدا در روی زمین، آن حجت خدا در میان خلقش و جانشین خدا در بین بندگانش، امنای خدا بر سِرش ما هستیم. حقیقت تقوا و ریسمان محکم و شاهدان خدا و ستون دین در بین مخلوقاتش ما هستیم. خداوند به وسیله ما یعنی امام است که آسمان و زمین را نگاه می‌دارد. به وسیله ما است که رحمت را نازل می کند. این یعنی امام، حجت و ولی خدا در زمین است.
وی ادامه داد: حضرت ثامن الحجج(ع) در ادامه می فرمایند: اگر روزی زمین از حجت خدا خالی بشود، زمین و ساکنانش نابود می شود. همانگونه که دریا اهلش را نابود می کند. یعنی عملا امام حجت و واسطه فیض خدا در زمین است.
حجت الاسلام نصوری در ادامه با اشاره به آیه 35 سوره مبارکه نور، بیان کرد: در این آیه می خوانیم: «اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْض» خدا نور آسمان هـا و زمین است. پس امام هم نور هدایت است و هم جانشین خدا در روی زمین.
مدیر بنیاد استان مازندران و معاون تبلیغ و اطلاع رسانی مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم تاکید کرد: همچنین در آیه 69 سوره مبارکه زمر، تصریح می شود: «وَأَشْرَقَتِ الْأَرْضُ بِنُورِ رَبِّهَا» زمین به نور پروردگار روشن است. این یعنی اگر کسی بخواهد در مسیر بندگی خدا حرکت کند می تواند از طریق امام به عنوان نور خدا در زمین چنین کند. چنان که امام صادق (ع) فرموده اند: «أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِي السَّمَاءِ» اصلش رسول خدا(ص) و شاخه های آن امیرالمومنین امام علی (ع) و فرزندانشان هستند.
وی با بیان اینکه در زیارت جامعه کبیره می خوانیم: «وَ أَشْرَقَتِ الْأَرْضُ بِنُورِكُمْ» یعنی زمین به نور شما اهل بیت(ع) روشن است، گفت: امام صادق (ع) می فرمایند: کسی که این سبب را یعنی واسطه را بشناسد خدا را شناخته، یعنی کسی که امام را بشناسد خدا را شناخته، کسی که به امام جاهل باشد در واقع جاهل به خدا است. آن سبب رسول الله(ص) و ما اهل بیت(ع) هستیم.
حجت الاسلام نصوری ابراز کرد: امام واسطه دستیابی به نورانیت خدا در زمین است چنان که در دعای ندبه و در فراق امام زمان(عج) می خوانیم: «أَیْنَ السَّبَبُ الْمُتَّصِلُ بَیْنَ الْأَرْضِ وَالسَّماءِ»؛ امام چشم و گوش خدا و وجه الله در زمین است کسی که زندگیش را امام زمانی کند در واقع توحیدمحور عمل کرده است، انسان ها ظرفیت این توحیدمحوری را دارند و اهل بیت(ع) می خواهند ما را به این مسیر سوق دهند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم زندگیمان را توحیدمحور کنیم، باید امام‌محور باشیم؛ کسی که امام محور باشد در این مسیر عبودیت و بندگی خدا بهتر عمل می کند.
آخرین ویرایش
در 1399/2/27 12:38

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366