بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

هم‌اکنون 618 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

دومین گردهمایی مجازی سال 1399 مدیران بنیاد استان ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد، دومین گردهمایی مجازی سال 1399مدیران بنیاد استان ها با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران بنیاد مرکز و مدیران بنیاد استان ها از ساعت 10 روز دوشنبه 1399/4/2 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد، دومین گردهمایی مجازی سال 1399مدیران بنیاد استان ها با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران بنیاد مرکز و مدیران بنیاد استان ها از ساعت 10 روز دوشنبه 1399/4/2به مدت 2 ساعت برگزار شد.
بنابراین گزارش در ابتدای این گردهمایی، حجت الاسلام دکتر متوسل مدیرعامل بنیاد با تشکر از مدیران بنیاد که در برنامه همدلی مومنانه مشارکت داشته اند و اقداماتی در این زمینه انجام داده اند و تقاضای استمرار این مهم با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و شرایط روز کشور، گفت:
به دنبال حضور آقای زرهانی به عنوان قائم مقام ستاد اقامه نماز و با توجه به نظر حجت الاسلام قرائتی، قرار شد که بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و ستاد اقامه نماز از ظرفیت های یکدیگر برای پیشبرد برنامه ها استفاده کنند و لذا جلساتی در رده مدیریت کلان و معاونین و مدیران دو مجموعه برگزار شده است و هدف این است که این دو مجموعه که زیر نظر حاج آقا قرائتی و در همه ی استان ها فعال هستند بتوانند از ظرفیت های یکدیگر استفاده بیشتری بکنند .
وی افزود: البته ستاد اقامه نماز به دلیل سابقه فعالیت بیشتر و امکانات و جایگاهی که در نظام اداری دارد از امکانات و ظرفیت بیشتری در برخی از استان ها برخوردار است و می تواند ظرفیت خوبی برای تحقق برنامه های مهدوی باشد لذا بنابراین شده که این دو مجموعه تعاملات بیشتری در سطح مرکز و ان شالله در آینده نزدیک در سطح استان ها داشته باشند .
متوسل افزود : همه ساله تفاهم نامه ای فی مابین ستاد اقامه نماز و دستگاه های اجرایی با امضای بالاتریت مقام اجرایی دو مجموعه منعقد و تکالیفی در آن برای دستگاه ها دیده می شود و در سال جاری بخشی از این تفاهم نامه به تناسب شرایط هر دستگاه به موضوع مهدویت اختصاص داده شده است .
وی اظهار امیدواری کرد که تعامل بین این دو مجموعه بتواند سبب تحقق بیشتر برنامه های مهدوی در کشور شود.
متوسل در بخش دیگری از سخنانش گفت : با توجه به مشکلاتی که برای سفرهای استانی پیش آمده ، موضوع اعزام اساتید برای اجرای دوره های مهدویت با مشکل مواجه شده است و لذا انتظار می رود که استان ها نیرو های بومی واجد شرایط و دوره دیده استان را شناسایی و در برنامه های مهدوی از آنان استفاده کنند.
مدیر عامل بنیاد بهره گیری از فضای مجازی را به عنوان یکی دیگر از سیاستهای بنیاد برشمرد و با توجه به ارائه برنامه های بنیاد در کانالی تحت عنوان "چشم به راه" در صفحات مجازی مختلف گفت : این کانال به عنوان مرجع ارائه برنامه های مجازی بنیاد مرکز شناخته می شود و آموزش های مجازی و برنامه های مصوب بنیاد در آن ارائه می گردد، انتظار میرود مدیران بنیاد استان ها با معرفی این کانال در فضای مجازی در اختیار و استفاده از سایر روش های تبلیغی، زمینه را برای افزایش کاربران و بهره گیری بیشتر از این فرصت فراهم کنند.
متوسل خواستار ارتباط بیشتر فضای مجازی در اختیار استان ها و فضای مجازی مرتبط با دفتر مرکزی شد و هدف از این ارتباط را تقویت فضای مجازی ملی و استانی برشمرد.
مدیر عامل بنیاد در بخش دیگری از سخنانش به موضوع ارزیابی عملکرد سال 1398 بنیاد استان ها اشاره کرد و با بیان مراحل انجام ارزیابی که بر اساس شیوه نامه ی ارسالی و اظهارات و گزارش فعالیت های اعلام شده توسط استان در فرم های تکمیل شده افزود : بر این اساس استان های سیستان و بلوچستان ، یزد، مازندران، کرمانشاه و البرز به ترتیب رتبه اول تا پنجم را در این ارزیابی به دست آورده اند. وی اظهار امیدواری کرد در سال آینده تمامی استان ها تلاش کنند و فعالیت خود را گسترده کنند تا بتوانند رتبه خوبی را در ارزیابی حائز شوند.
متوسل افزود: بنیاد برنامه محور است و بنابراین است که برنامه ها بر اساس منابع، شرایط و تشخیص ضرورت ها تدوین و به اجرا گذاشته شود.
این گزارش می افزاید: در بخش دیگری از این گردهمایی حجت الاسلام کفیل معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) به تبیین برنامه های سال 1399 پرداخت و گفت: برای سال 99 بیش از 30 برنامه پیش بینی شده که محور اکثر آنها استانی است.
حجت الاسلام کفیل از تفاهم نامه منعقده فی مابین وزارت آموزش و پرورش و بنیاد سخن گفت و افزود به منظور تأمین نیروی انسانی لازم برای ارائه آموزش های مهدوی به معلمان، مقرر شد تا در سال جاری دوره تربیت مربی معارف مهدوی برای بخشی از نیروهای انسانی توانمند این وزارتخانه برگزار گردد. افزایش مدارس تحت پوشش طرح یاران موعود از 300 مدرسه در سال 1398 به 1500 مدرسه در سال جاری نیز یکی دیگر از مفاد این تفاهم نامه است.
وی همچنین از راه اندازی مدرسه مجازی مهدویت در سال روز میلاد حضرت امام رضا(ع) خبر داد و گفت: مباحث مورد نظر برای ارائه در این مدرسه در حال تدوین است.
معاون فرهنگی بنیاد در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در بحث پژوهش در سال گذشته 4 ویژه نامه تحت عنوان رصد با محوریت اقدامات انجام شده در غرب برای مقابله با فرهنگ مهدویت و انتظار توسط همکاران مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم منتشر و به استان ها ارسال شد و در سال جاری نیز 4 شماره دیگر این مجموعه چاپ و منتشر خواهد شد. با توجه به زحماتی که برای تحقیق و تهیه این مجموعه ها کشیده شده است، انتظار می رود مدیران استان ها این نشریات را در میان سخنرانان مهدوی، اساتید دانشگاه و صاحبان فکر و اندیشه توزیع نمایند.
کفیل از راه اندازی کانال "چشم به راه" درپیام رسان های موجود در فضای مجازی به عنوان مرجع ارائه آموزش های مهدوی در این فضا یاد کرد و گفت: برای امسال اجرای 7 دوره آموزشی و 7 پویش و جشنواره در این کانال در دستور کار قرار دارد. وی از مدیران بنیاد استان ها خواست تا با تبلیغ این کانال در زیرنویس برنامه های صداوسیمای استان و نیز معرفی آن فضای مجازی و سایر روش های در اختیار استان، به تقویت و گسترش این برنامه اهتمام ورزند.
این گزارش می افزاید: در ادامه گردهمایی تعدادی از مدیران بنیاد استان ها نیز به ارائه نظرات خود پرداختند.


عکس عکس
آخرین ویرایش
در 1399/4/3 10:03

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-88998600
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان قدس و ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366