بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

مدرسه و پایگاه های علمی
مدرسه مجازی مهدویت
هم‌اکنون 740 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

برگزاری هشتمین گردهمایی فعالان مهدوی کشور

هشتمین گردهمایی فعالان مهدوی سراسر کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه 7 و 8 خرداد ماه 1394 در مجتمع فرهنگی آموزشی‎ یاوران حضرت مهدی(عج) در جوار مسجد جمکران و به میزبانی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) برگزار شد.
به گزارش پورتال جامع مهدویت، هشتمین گردهمایی فعالان مهدوی سراسر کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه 7 و 8 خرداد ماه 1394 در مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران حضرت مهدی‎(عج) در جوار مسجد جمکران و به میزبانی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) برگزار شد. در این گردهمایی، اعضای هیأت امنا و هیأت مدیره بنیاد و همچنین فعالان مهدوی سراسر کشور و برگزیدگان نخستین دوره آزمون سراسری معارف مهدویت حضور داشتند.
برنامه‌های اولین روز گردهمایی به مدیران شعب شهرستان‌ها و نمایندگان شعب استان‌های کشور اختصاص داشت. اسکان مدعوین و شرکت‌کنندگان، از صبح روز پنج‌شنبه 7 خرداد ماه آغاز شد و اولین نشست تحت عنوان «کارگاه آموزشی و توجیهی مدیران شعب» به طور رسمی رأس ساعت 16 عصر روز پنجشنبه با خوشامدگویی و تلاوت آیات قرآن آغاز گردید؛ در ادامه جناب آقای دریس ـ معاون امور اجرایی و پشتیبانی و مدیر امور شعب بنیاد، ضمن خوشامدگویی و بیان اهداف برگزاری نشست از حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکترجعفری ـ قائم‌مقام بنیاد ـ برای ایراد سخنرانی دعوت نمود.
دکتر جعفری، با توجه به برگزاری نشست در دهه مهدویت و نامگذاری روز 7 خرداد ـ 9 شعبان ـ به عنوان اندیشه مهدوی، آسیب‌ها و تحریف‌ها، در سخنرانی خود به بررسی تأثیر انتشار روایات مربوط به علائم ظهور در متن جامعه، به عنوان یک آسیب پرداخت.
در ادامه سخنان ایشان کارگاه توجیهی و آموزشی مدیران توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین آیین مدیر طرح و برنامه بنیاد برگزار و ضمن بیان دغدغه‌ها، رویکردها و برنامه‌های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در سال 1394 به بحث درباره طرح یکپارچه‌سازی بنیاد پرداخته شد. در ادامه نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین نائینی معاون آموزش و پژوهش بنیاد نیز به ایراد سخنرانی در باره تأثیر دعا و مناجات در توجه و تمرکز بر اهداف و ثبات قدم در مسیر ترویج معارف مهدوی، پرداختند. برنامه‌های روز اول نشست با پذیرایی از حضار و دعوت از تمامی مدیران برای شرکت در مراسم‌ ویژه گردهمایی در صبح روز هشتم خرداد پایان پذیرفت.
در روز دوم، مراسم افتتاحیه به طور رسمی رأس ساعت 9:30 صبح با خوشامدگویی مجری و تلاوت آیات قرآن و همخوانی سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید. در آغاز دکترجعفری به عنوان نماینده بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) ضمن عرض خیر مقدم و خوشامدگویی به حاضرین در جلسه و تبریک اعیاد شعبانیه و تسلیت ایام رحلت امام راحل (ره) خطاب به فعالان مهدوی حاضر در جلسه عنوان داشت: «خدا را شاکریم از اینکه به ما توفیق داده تا در فضای اندیشه درباره بزرگترین شخصیت عالم هستی کار کنیم». ایشان همچنین با اشاره به تفسیر سوره عصر از کلام امام راحل (ره) افزود: « والعصر یعنی قسم به عصر، قسم به همه خوبی‌ها، قسم به انسان کامل و قسم به امام عصر (عج) و در برابر توفیق خدمت در ساحت این بزرگوار جز شکر این نعمت چیز دیگری نمی‌توان گفت».
در ادامه مجری برنامه از سردار صفوی مشاور عالی مقام معظم رهبری و رئیس هیأت مدیره بنیاد مهدویت برای ایراد سخنرانی تحت عنوان تحلیل تحولات جهان و منطقه دعوت نمود.
ایشان ضمن تشکر و آرزوی توفیق برای حضار در مسیر ترویج معارف مهدویت موضوع مورد بحث را تحلیل تحولات سیاسی و تاریخی و امنیتی یمن عنوان نمودند و به طرح موضوع در این باب پرداختند. در انتهای مراسم نیز جلسه‌ پرسش و پاسخ به سوالات در حوزه مسائل منطقه توسط ایشان برگزار گردید که طی آن به سوالات مکتوب و شفاهی حضار پاسخ داده شد.
در ادامه مراسم از جناب آقای دکتر شیبانی مدیرعامل بنیاد و سردار صفوی رئیس هیأت مدیره بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) به پاس خدمات فراوان در جهت توسعه و ترویج معارف مهدویت تقدیر به عمل آمد.
در ادامه برنامه‌های هشتمین گردهمایی فعالان مهدی کشور حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قرائتی رئیس هیأت امنای بنیاد مهدویت دقایقی برای حضار به ایراد سخنرانی پرداخت.
ایشان در آغاز کلام خود ضمن اشاره به آیه: أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ عنوان داشت:« اهل سنت بر این اعتقادند که اولی‌الامر هر کسی است که صاحب قدرتی باشد و ما شیعیان اعتقاد داریم که اولی‌الامر اهل‌بیت علیهم‌السلام هستند. و این با تفسیر مجموعه آیات قرآن کریم قابل اثبات است.»
حجت‌الاسلام قرائتی در ادامه افزود: بهترین آیه برای مهدویت و اثبات وجود امام زمان علیه‌السلام آیه 101 سوره آل‌عمران است که می‌فرماید: « وَكَيْفَ تَكْفُرُونَ وَأَنتُمْ تُتْلَی عَلَيْكُمْ آيَاتُ اللّهِ وَفِيكُمْ رَسُولُهُ ... » . ایشان با بیان اینکه با توجه به این آیه با رحلت رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله اگر امام زمان علیه‌السلام نباشند همه ما می‌توانیم کافر شویم، عنوان داشت: با شب قدر می‌توان وجود امام زمان علیه‌السلام را اثبات نمود: همان طور که در آیه: «تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِم مِّن كُلِّ أَمْرٍ» داریم، خداوند در شب قدر ملائکه را بر زمین نازل می‌کند. ملائکه در زمان پیامبر بر ایشان نازل می‌شدند و د ر زمان حال این نزول ملائک باید بر یک موجودی که ظرفیت و لیاقت این را داشته باشد صورت گیرد و این کسی جز امام زمان علیه‌السلام نیست و از آنجا که شب قدر برای یک سال نیست بلکه هر سال است، این وجود امام زمان علیه‌السلام را اثبات می‌کند.
استاد قرائتی همچنین با بیان اینکه فعالان مهدوی و همه کسانی که در مسیر امام زمان(عج) قدم برمی‌دارند، باید همواره خوشحال بوده و به خود افتخار کنند، افزود: قرار گرفتن هر فرد در این مسیر بدان معناست که امام زمان علیه‌السلام او را مورد توجه و عنایت خود قرار داده است؛ چرا که در غیر این‌صورت او به جای این مسیر در مسیر دیگری قرار می‌گرفت.
در این گردهمایی طی مراسمی ویژه‌ از 114 نفر برگزیده کشوری دوره اول آزمون سراسری معارف مهدویت که در دی‌ماه سال قبل در سراسر کشور برگزار شده بود، با اهدای جوایز و لوح، تقدیر به عمل آمد و همچنین از حجت‌الاسلام عسگری نماینده شعب استان البرز، حجت‌الاسلام موسوی اعظم نماینده شعب استان کهگیلویه و بویراحمد؛ جناب آقای شهرکی نماینده شعب استان سیستان و بلوچستان و جناب آقای پورفرج نماینده شعب استان خوزستان، به عنوان شعب فعال بنیاد که در زمینه برگزاری اولین آزمون سراسری معارف مهدویت همکاری داشتند تقدیر گردید.

عکس عکس عکس عکس عکس عکس عکس عکس
آخرین ویرایش
در 1395/7/19 13:35 توسط فرشاد بختیاری

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-86034297
تهران، خیابان طالقانی، میدان فلسطین، پلاک 387 کدپستی: ۱۴۱۶۷۱۳۸۱۱
پیامک
30001366