بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

مدرسه و پایگاه های علمی
مدرسه مجازی مهدویت
هم‌اکنون 740 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

طرح جرعه‌ای از نور ویژه مبلّغان در ماه مبارک رمضان

بسته معرفتی "جرعه‌ای از نور" از سوی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) برای سخنرانی مبلّغان در ماه مبارک رمضان منتشر شد.
بسته معرفتی "جرعه‌ای از نور" از سوی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) برای سخنرانی مبلّغان در ماه مبارک رمضان منتشر شد.
این بسته الکترونیکی مهدوی حاوی 14 کتاب و متناسب با نیاز جامعه تهیه شده و محتوای آن قابل استفاده برای منبر، سخنرانی کوتاه، نشست‌ خانواده و دوره‌های آموزشی می‌باشد.
در این مجموعه ضمن ارائه موضوعات عمومی مهدویت، به مباحث گوناگون از جمله پرسش و پاسخ، تفسیر آیات مهدوی، شرح ادعیه مهدوی و تبیین سبک زندگی منتظرانه با ارائه منبع مطالعاتی توجه ویژه شده است.
امید است مجموعه حاضر، برای طلاب و سفیران معارف دینی، در ترویج معارف مهدوی مفید و قابل استفاده باشد.

کتاب شرح دعای سلامتی امام زمان(عج)


کتاب شرح دعای سلامتی امام زمان(علیه‌السلام) با توضیحی ساده و متنی روان، تالیف جناب حجت‌الاسلام قرائتی می‌باشد. شرح این دعا در منابر بخصوص در شب‌های مبارک قدر که توصیه به خواندن این دعای شریف شده، می‌تواند راهی برای فهم دعا و درخواست با معرفت و آگاهانه از خداوند متعال باشد.

دانلود کتابکتاب آفتاب مهر (110 پرسش و پاسخ مهدوی)


این کتاب تألیف جمعی از اساتید و پژوهشگران مرکز تخصصی مهدویت می‌باشد. در این کتاب سعی شده به 110 پرسش پرتکرار و مورد نیاز جامعه به دور از پیچیدگی‌های علمی و اصطلاحی، پاسخ‌های متقن و علمی داده شود. این مجموعه در 10 فصل به پرسش‌های مهدوی مربوط به دوران غیبت،انتظار، شرایط و علائم ظهور و .... پاسخ داده است. مبلّغین گرامی می‌توانند از متن این کتاب، سخنرانی‌های کوتاه تهیه کنند و با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در میان مردم و جوانان، جوابگوی سؤالات مهدوی آنان باشند.

دانلود کتابکتاب شرح دعای شریف افتتاح


دعای شریف افتتاح از جمله ادعیه‌ای است که از ناحیه مقدس حضرت ولیّ‌عصر(علیه‌السلام) صادر و به قرائت آن در شب‌های ماه مبارک رمضان سفارش شده است. این دعا در قالب 31 فراز توسط جناب حجت‌الاسلام قرائتی شرح داده شده است. از ویژگی‌های این شرح، بیان نکته‌ها و پیام‌های فراوان و جذاب از فرازهای متعدد این دعای شریف است. مناسب است مبلّغان گرامی در این ماه عزیز، هرشب فرازی از دعای شریف افتتاح را به بحث گذاشته و شرح دهند تا مؤمنین بتوانند با معرفت بیشتر نسبت به آن، جان‌های خود را منوّر به نور ایمان کنند.


دانلود کتابکتاب پیمان نصرت(شرح و تبیینی گذرا بر فرازهای زیارت آل‌یاسین)


نویسندگان: رضا زکریایی، مهدی افراسیابی
این زیارت هدیه‌ای است ارزشمند از سوی امام غایب به مؤمنینِ دوران غیبت. کتاب "پیمان نصرت" درصدد تبیین فرازهای متعدد این زیارت شریف است. در این کتاب شیوه‌های ارتباط با امام خوبی‌ها و راهکارهای پیوند با امام منتظَر مورد بررسی قرار گرفته است . مبلّغین گرامی با توضیح سلام‌‌ها و فرازهای این زیارت می‌توانند مخاطبان را با این زیارت مورد سفارش امام زمان(علیه‌السلام) آشنا کنند تا جرعه‌ای از چشمه زمزم معرفت امام نوشیده شود. این شرح در قالب 4 بخش تنظیم و ارائه شده است.

دانلود کتابکتاب سیمای ماه دوازدهم در سی جزء قرآن


نویسنده: محمود اباذری
دراین کتاب سعی شده آیات مهدوی در هر جزء ذکرشود و تعدادی ازآن آیات به عنوان نمونه مورد توجه قرار گیرد. پیشنهاد می‌شود در برنامه های جزءخوانی در ایام ماه مبارک رمضان،هرروز یک آیه مهدوی بیان شود تا مجالسمان به نور و عطر ثقلین منورو معطر و معرفتمان در باره این دو موضوع افزون گردد.

دانلود کتابکتاب تفسیر آیات مهدویت


این مجموعه تألیف جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین کلباسی مدیر محترم مرکز تخصصی مهدویت می باشد . این کتاب در سه فصل با استناد به بیش از 40 آیه از آیات مهدوی به موضوعاتی مانند ویژگی های حضرت مهدی (علیه‌السلام)، دوران غیبت، نشانه‌های ظهور، یاران حضرت و آثار و فواید ظهور پرداخته است. کتاب حاضر منبع بسیار خوبی برای برگزاری جلسات تفسیر با محوریت امام عصر(علیه‌السلام) در ماه مبارک رمضان می‌باشد.

دانلود کتاب
کتاب زندگی مهدوی (اخلاق و اوصاف منتظران)


کتاب زندگی مهدوی در سه بخش رفتار فردی، رفتار اجتماعی و اوصاف منتظران به قلم حجت‌الاسلام‌ جواد محدثی تألیف شده است. توجه به نکات مهم و کاربردی مورد نیاز جامعه، و استناد آن به آیات و روایات از ویژگی‌های این کتاب است. مناسب است مبلغین عزیز از 55 سرفصل تهیه شده در این کتاب در منبرها و سخنرانی‌های کوتاه استفاده کنند.

دانلود کتابکتاب آخرین منجی(شناخت‌نامه امام مهدی(عج))


نویسنده: قنبرعلی صمدی
این کتاب در 5 بخش، موضوعات مهدوی را مورد توجه و بررسی قرار داده است استفاده از آیات و روایات به همراه متن و ترجمه آنها از ویژگی‌های این کتاب و مناسب برای بیان یک دوره معارف مهدوی به صورت منبر در ماه مبارک رمضان می‌باشد. این اثر ویژه ائمه جمعه و جماعات تألیف شده است.

دانلود کتابکتاب سبک زندگی منتظرانه(شیوه زندگی مؤمنان در عصر غیبت امام)


نویسنده: حسن ملائی
کیفیت سبک زندگی منتظرانه چگونه است؟منتظر چه کسی است؟و پرسش‌هایی نظیر این سؤالات با طرح موضوع سبک زندگی منتظرانه در جامعه شکل می‌گیرد. نویسنده تلاش دارد تا با پاسخ به این پرسش‌ها و ارائه الگوی کاربردی برای منتظران ظهور در زندگی فردی و اجتماعی گامی عملی در جهت معرفی سبک زندگی منتظرانه بردارد. این کتاب در جلسات و نشستهای مرتبط با خانواده قابل استفاده می باشد.

دانلود کتابکتاب آثار تربیتی اعتقاد به مهدویت


نویسنده: خانم نجمه نجم
هدف اصلی این اثر روشن ساختن قابلیت اعتقاد به مهدویت برای انسان سازی و جامعه سازی و ایجاد شوق و رغبت در متربیان برای منتظر حقیقی شدن است. نویسنده سعی کرده در 6 فصل، مفاهیم، آثار، عوامل و موانع تربیتی اعتقاد به مهدویت را مورد ارزیابی قرار دهد. این موضوع در جلسات مرتبط با تربیت و خانواده قابل استفاده می باشد و با توجه به محتوای علمی آن ،می توان در مجامع ، نشستها و جلسات علمی و دانشگاهی از آن بهره برد.

دانلود کتابکتاب هیچ کس به من نگفت


نویسنده: حسن محمودی
موضوع کتاب "هیچ کس به من نگفت" شکایت نویسنده از دوران به غفلت گذشته نوجوانی است و این که کسی نبوده تا به او یادآوری کند که چگونه در پی ارتباط و جلب رضایت آن امام خوبی ها باشد. اینکه چگونه می‌تواند خود را در زمره یاران حضرت قرار دهد و برای ظهور او تلاش کند.این دلنوشته کتاب مناسبی برای ایجاد انگیزه در نوجوانان جهت مطالعه معارف مهدوی و آشنایی با امام زمان(علیه‌السلام) می‌باشد.

دانلود کتابکتاب نسیم موعود(درسنامه مهدویت(2جلد))


کتاب نسیم موعود، درسنامه مهدویت ویژه جوانان در 2 جلد، شامل مباحثی چون آخرالزمان و آینده بشری، دوران قبل از ظهور، روزنه‌های امید، دستاوردهای دوران ظهور، رشد فضائل اخلاقی، نابودی رذایل اخلاقی و هواهای نفسانی و گسترش عبودیت و عبادت و ... می‌باشد. این اثر گامی در زمینه تبیین و ترویج معارف مهدوی میان جوانان و نوجوانان می‌باشد. مربیان و مبلّغین گرامی می‌توانند از این متن آموزشی در راستای ترویج فرهنگ انتظار و مهدویت استفاده کنند.

دانلود کتابمجموعه 5 جلدی چلچراغ(40 حدیث مهدوی)


نویسنده مجموعه چلچراغ ، 40 حدیث کوتاه مهدوی را در کنار متن عربی، ترجمه و شعر؛ درقالب 5جلد با تصاویری زیبا و فهرست موضوعات مهدوی تألیف کرده است. در هر جلد 8 حدیث از زبان اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در مورد امام زمان(علیه‌السلام)و یا از زبان خود حضرت بیان شده است. مخاطب این کتاب ،کودکان تا سال چهارم دبستان می‌باشند و مربیان و والدین می‌توانند به کمک این مجموعه، معارف مهدوی را به دانش‌آموزان آموزش دهند.

دانلود کتابکتاب هشت قدم در کوچه باغ انتظار


کتاب "هشت قدم در کوچه باغ انتظار" از جمله کتب آموزشی در حوزه مهدویت برای نوجوانان می باشد. این کتاب با قالبی نو و جذاب و در 8 درس سعی کرده به شیوه‌ای تعاملی، مباحث مهدویت را برای نوجوانان طرح کند. مربیان و مبلّغین گرامی می‌توانند از متن این کتاب به عنوان محتوای آموزشی معارف مهدویت استفاده کنند.

دانلود کتاب

آخرین ویرایش
در 1397/2/26 12:15

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-86034297
تهران، خیابان طالقانی، میدان فلسطین، پلاک 387 کدپستی: ۱۴۱۶۷۱۳۸۱۱
پیامک
30001366