بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

مدرسه و پایگاه های علمی
مدرسه مجازی مهدویت
هم‌اکنون 740 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حجت الاسلام کفیل:دوره آموزش مجازی معارف مهدویت موسوم به "در جستجوی خورشید" در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) گفت: از طریق امام‌شناسی می‌توانیم در مسیر خداشناسی قرار بگیریم و راه جذب رحمت و توجه خدا این است که پیوند ما با ائمه بیشتر باشد.
حجت الاسلام محمدصادق کفیل با اشاره به برگزاری دوره آموزشی مجازی معارف مهدویت در ماه مبارک رمضان به خبرنگار معارف ایرنا گفت: به طور طبیعی بهره برداری از ماه مبارک رمضان، پیوند با امام است. یعنی مسیر رسیدن به خدا نیز امام است. چون شخصی از امام حسین (ع) پرسید که معرفت و شناخت خدا چیست و آن حضرت فرمود مردم هر زمان، امام زمان خود را بشناسند.
وی افزود: اگر می خواهیم در ماه مبارک رمضان به خدا نزدیک شویم و از شب و روز این ماه استفاده کنیم، باید پیوندمان با ولی نعمت و صاحبمان بیشتر باشد. البته ممکن است این سوال مطرح شود که در این ماه آیا با خدا پیوند داشته باشیم یا امام. یعنی برخی این مسیر را دو راه می بینند و می گویند این ماه، ماه خداست در حالی که خداوند در آیه ۱۸۹ سوره بقره می فرماید اگر می خواهید به سراغ من بیایید، باید از مسیر آن باشد.
معاون بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) افزود: بنابراین امام شناسی یعنی خداشناسی و در روایت آمده که بنا عرف الله یعنی به واسطه وجود امام، خدا شناخته می شود و به تعبیری دیگر به هر اندازه خلیفه الله، عین الله و داعی الله را بهتر بشناسیم، خدا را نیز بهتر شناخته ایم. بنابر این می توان گفت ماه مبارک رمضان، ماه امام زمان (عج) است.
وی با اشاره به این حدیث پیامبر اکرم (ص) که «هر کس امام زمانش را نشناسد و بمیرد، به مرگ جاهلیت مرده است» ادامه داد: اگر امام را نشناسیم به مرگ جاهلی مرده ایم و اگر در نماز می گوییم اهدنا الصراط المستقیم، امیرمومنان علی (ع) فرمود «من راه مستقیم» هستم. بنابر این از طریق امام شناسی می توانیم در مسیر خداشناسی قرار بگیریم.
این پژوهشگر حوزه مهدویت افزود: به هر اندازه که از اهل بیت یاد کنیم و پیوند ما با اهل بیت (ع) بیشتر باشد، توجه خدا نیز به ما بیشتر می شود. یعنی راه جذب عنایت و رحمت و توجه خدا این است که پیوند ما با ائمه بیشتر باشد.
آموزش مجازی «در جست‌وجوی خورشید»
وی اضافه کرد: به همین دلیل بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) معارف مهدوی را در سه محور برای ماه مبارک رمضان و به عنوان آموزش مجازی معارف مهدوی تدارک دیده است.
ماه مبارک رمضان بهار قرآن است و بیش از۲۰۰ آیه مهدوی وجود دارد و در اولین محور از این دوره آموزشی، ضمن انتخاب ۳۰ آیه، هر روز یکی از اساتید و کارشناسان قرآنی و مهدوی مانند سیدمحسن میرباقری و حجت الاسلام مجتبی کلباسی نویسنده کتاب تفسیر امام مهدی (عج) در قرآن، دقایقی را پیرامون آیات موردنظر صحبت می کنند. محور دوم مربوط به ۳۰ سوال مهدوی است که معمولا مردم با این شبهات و سوالات بیشتر روبرو می شوند و اساتیدی همچون حجت الاسلام علیرضا رجالی تهرانی نویسنده کتاب یکصد پرسش و پاسخ مهدوی در این زمینه صحبت می کنند.
به گفته کفیل محور سوم این دوره مجازی ۳۰ کلیپ با موضوع آشنایی با امام عصر (عج) است که مباحثی برای خانواده ها در نظر گرفته شده تا هم والدین استفاده کنند و به فرزندان خود منتقل کنند و هم نوجوانان بتوانند از این مباحث بهره ببرند.
دوره آموزش مجازی معارف مهدوی با عنوان در جستجوی خورشید از اول ماه مبارک رمضان به مدت ۳۰ روز در کانال چشم به راه روزانه سه موضوع مطرح و در مجموع ۹۰ کلیپ ارائه می شود و علاقه مندان می توانند در یکی از پیام رسان های داخلی و اینستاگرام ثبت نام کنند.
حجج اسلام محسن قرائتی، محمد حاجی ابوالقاسم، علی سرلک، مهدی یوسفیان، محمدصادق کفیل، مرتضی رجبی، علی‌اکبر وحیدی، حسن محمودی و محمدجواد محمودی از دیگر اساتید این دوره هستند.
آخرین ویرایش
در 1399/2/9 14:19

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
021-86034297
تهران، خیابان طالقانی، میدان فلسطین، پلاک 387 کدپستی: ۱۴۱۶۷۱۳۸۱۱
پیامک
30001366